Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 20 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب، پروژه های متعددی را با روشهای مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل IFAS ،MBBR,  RBC ،... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است. این شرکت تولید کننده اولین دستگاه تصفیه فاضلاب به روش RBC در ایران است.
هم اکنون این شرکت جهت تکمیل اهداف بنیادین خود، با ارائه دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی iWater  برای تامین سلامت خانواده ها نیز گام برداشته است.
جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت iWater.ir مراجعه نمائید.

تصفیه آب

شرکت مهندسی فرازتصفیه در راستای رفع مشکلات موجود در سیستم های شهری و واحد های صنعتی ، خدمات خود را در زمینه ی دستگاه های تصفیه آب با بهره گیری از کارشناسان مجرب در بخش های تحقیقاتی و طراحی ، تامین و ساخت ، نظارت و اجراء و همچنین تعمیرات و نگهداری با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت از بررسی اولیه تا راه اندازی نهایی ارائه می نماید .

اهمیت تصفیه آب

تصفیه آب

آب و هوا ، عناصر تشکیل دهنده حیات از دیرباز تا به امروز ، نقش شگرف و اساسی خود را در تضمین ادامه حیات برای بشر و موجودات زنده ایفا نموده اند . اینک برای استمرار از زندگی ، می باید به پدیده های آلاینده محیط زیست نظیر پساب های صنعتی و انسانی که از آلوده کننده های اصلی منابع آبهای جاری و زیر زمین می باشند و جهت تصفیه آب اقدام نمود .

آب پوشیده شده در سطح کره ی زمین کلاً  72 درصد می باشد اما از کل این مقدار 97 درصد را آب های شور که قابل آب شامیدن نیستند تشکیل داده اند.  

البته این نکته هم وجود دارد که 70 درصد آب شیرین دنیا به شکل کلاهک‌های یخی در قطب‌ها هستند و تنها یک درصد آب شیرین جهان به آسانی در دسترس قرار دارد با توجه به این امار بسیار مهم است که بتوانیم از آب های موجود بر روی سطح زمین به خوبی استفاده نماییم و همچنین بتوانیم با تصفیه آب های مختلف در زندگی روزمره خود به مصرف برسانیم .

دستگاه های تصفیه اب

دستگاه های تصفیه آب به دو دسته دستگاه تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب صنعتی تقسیم می شوند تفاوت دستگاه های تصفیه آب به میزان حجم آبی که می خواهد تصفیه نماید . و حجم آب مورد نیاز تعیین کننده نوع دستگاه ای تصفیه آب هستند . در بین دستگاه ها ، دستگاه های تصفیه آب خانگی به دو دسته دستگاه ی زیر سینکی و دستگاه های آب یونیزه قلیایی تقسیم می شوند که در مقاله های بعدی توضیح بیشتری داده شده است .

دستگاه های تصفیه آب صنعتی بری انتخاب نوع دستگاه ملزم به آزمایش مسخصات فیزیکی و شیمایی آب هستیم که از طریق بتوان انتخاب مناسب در مورد دستگاه را داشته باشیم .

تصفیه آب شهری

چه برای مصارف آشامیدنی و چه برای مصارف صنعتی معمولاً آب طبیعی احتیاج به تصفیه دارد . تصفیه آب شهری برای مصارف آشامیدنی هم آسان تر و هم ارزان تر از تصفیه اب صنعتی است نگرانی های اصلی برای تصفیه اب شهری عبارتند از :

1- وجود باکتری ها بیماری زا ( پاتوژن ) در آب

2-کمبود و یا زیادی غلظت بعضی از یون ها که در سلامتی انسان نقش دارند مثل یون فلوئور

3- ذرات معلق در آب

4-بو و مزه آب

برای تصفیه اب شهری باید آب را به میزانی که به یک اب مطلوب با استفاده از شیوه های مختلف تبدیل شود تصفیه نمود با توجه به این که منطقه ی مورد نظر آب مورد نیاز خود را از کدام یک از روش های زیر تهیه میکنند لازم است به یک یا چند روش تصفیه اب که در انتهای این مقاله توضیح داده شده است تصفیه شود .

  آب های زیر زمینی – آب های سطحی و آب های شور

ویژگی های آب های زیر زمینی

1- مواد معلق در ان ها بسیار کم است .

2- ممکن است دارای ذرات شن باشد .

3- معمولا مواد الی بسیار کم دارند .

4- این اب ها حاوی آهن محلول و گاهی هم منگنز هستند .

5- دی اکسید کربن در این اب ها زیاد است .

6-اب چاه های خیلی عمیق معمولا عاری از میکروب ها و دیگر میکروارگانیسم ها می باشد اما اب چاه های کم عمق معمولا آلوده به میکرو ارگانیسم ها است .

7- این اب ها معمولا سخت هستند .

ویژگی های آب های سطحی

1- زلال نیستند .

2- ph اب های سطی معمولا حدود 7 و 8 می باشد

3- مواد آلی این آب ها در نقاط مختلف متفاوت است .

4-معمولا آلوده به میکروارگانیسم ها هستند .

5-مقدار آمونیاک ، فنل و نیترات این آب ها ممکن است زیاد باشد .

ویزگی آب های شور

1- مقدار املاح این اب ها بسیار زیاد است .

2-غلظت یون کلر و سدیم این اب ها بسیار زیاد است .

تجهیزات تصفیه آب

سیستم تصفیه اب صنعتی

سختی گیر در سه نوع ، دستی – نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک

پکیج تزریق مواد شیمیایی در اندازه و مدل های مختلف

حذف سختی و سیلیس با روش آب آهک سرد و گرم

فیلترشنی در دو نوع قائم و افقی تحت فشار

فیلتر کربن اکتیو در دو نوع قائم و افقی

سیستم های کنترل ابزار دقیق مربوطه

دی یونایزر و تولید آب بدون یون

تجهیزات اندازه گیری اجزا آب

مواد شیمیایی مربوطه

کلرزنی مایع و گازی

فیلتر شنی نوع ثقلی

همزن های تند و کند

پکیج یونیت سیار

فیلتر دیاتومیت

آب شیرین کن

تصفیه استخر

سیستم RO

فلوکولتار

دی اریتور

سایکون

استخر

جکوزی

سونا


تصفیه آب ، پکیج تصفیه آب ، پکیج تصفیه فاضلاب

جدیدترین محصولات