Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

تصفیه آب خانگی

تصفیه آب خانگی

روش تصفیه آب در سیستم های تصفیه آب خانگی روش اسمز معکوس نام گذاری شده است . در سیستم تصفیه آب خانگی از طریق فیلتر هایی که برای دستگاه تصفیه اّب تعبیه شده است ابتدا آب در چند مرحله ( تعداد مراحل بستگی به این دارد که چند مرحله آب خروجی نیاز به فیلتر شدن داشته باشد ) فیلتر می نماید و سپس قابل استفاده می باشد .تاثیر تصفیه اب 6 مرحله

در سیستم های تصفیه آب خانگی هر فیلتر وظیفه ی حذف مواردی از آب ، که برای بدن مضر می باشد را دارد . طبق مطالعات صورت گرفته تاکنون بیش از 700 نوع ماده شیمیایی مضر در آب شناسایی شده اند که این آلاینده ها عمدتا ً ناشی از ورود فاضلاب های شهری و ورود پساب های صنعتی و همچنین نفوذ مواد شوینده و سموم آفات نباتی در آب های جاری و زیر زمینی می باشد .

آب سالم آبی زلال و بدون بو و طعم می باشد ولی الزاماً عدم وجود بو طعم نشان دهنده ی این موضوع نیست که آب مورد استفاده آب مطلوبی می باشد . وجود عناصر و ناخالصی هایی مانند آرسنیک و نیترات اگر چه در آب تغییری از لحاظ بو و طعم ایجاد نمی کنند اما بعنوان خطرناک ترین عناصر موجود در آب شناخته شده اند .

در تاسیسات آب شهری از کلر به عنوان ماده ضد عفونی کننده آب استفاده می شود که این ماده می توانند سبب ضد عفونی کردن آب باشد و از انتقال امراض از طریق آب جلوگیری می کند ولی وجود کلر در آب در مقابله با ارگانیسم های آلی ، ماده ای سمی به نام تری هالتون ها را تولید می کند که خود این ماده بسیار برای بدن خطرناک و سرطان زا می باشد .

تصفیه آب به روش اسمز معکوس که صرفاً فیزیکی و با استفاده از یک غشاء نیمه تراوا و بدون اضافه کردن مواد شیمیایی صورت می گیرد بنا به توصیه سازمان های جهانی بهداشت موثر ترین و کاربردی ترین روش برای تصفیه آب لوله کشی می باشد .

دستگاه های تصفیه اب خانگی از 6 قسمت مختلف تشکیل شده اند که هر کدام از این قسمت ها وظیفه ی بهبود شرایط آب و آماده نمودن آب برای اینکه  به بالاترین حد مطلوب بودن از لحاظ تصفیه را داشته باشد برسانند .

فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب فیلتر pp  می باشد که  مواد تشکیل دهنده این فیلتر الیاف پروپیلن می باشد و تمامی ذرات معلق و ناخالصی های بزرگتر از 5 میکرون شامل شن و ماسه و گل ولای و شن و ماسه و زنگ آهن را حذف می کند و بهتر است حدودا هر 3 تا 6 ماه یکبار تعویض گردد، فیلتر مرحله دوم کربن پودری UDF بوده و آب را از بو و مزه بد و مواد شیمیایی مانند کلر پاک می کند و زمان تعویض آن بسته به مصرف و میزان مواد شیمیایی موجود در آب حدود3  تا 6 ماه می باشد، فیلتر سوم نیز CTO و کربن جامد می باشد که تکمیل کننده فیلتر دوم بوده و موجب شفافیت و بی رنگ شدن آب و حذف بو و طعم نامطبوع آن می گردد که زمان تعویض آن بستگی به میزان آلاینده های موجود در آب مصرفی دارد و حدود 3 تا 6 ماه است. فیلتر مرحله چهارم از نوع FILTEC بوده که نقش مهمی جهت حذف ناخالصی ها با حداکثر اندازه 0.0001 میکرون دارد و زمان تعویض آن حدود 2 سال است. فیلتر پنجم از نوع پست کربن و جهت یرداخت نهایی و افزایش کیفیت مزه، رنگ و بوی آب است و مرحله آخر فیلتر مینرال بوده که از طریق املاح معدنی لازم کیفیت آب را بهبود می دهد. زمان تعویض دو فیلتر آخر حدود 1 سال بوده و همچنین سیستم تصفیه آب خانگی دارای یک مخزن می باشد که ظرفیت تصفیه آب در شبانه روز حدود 190 لیتر (50 گالن) می باشد.نصب به صورت سری دستگاه تصفیه اب زری سینکی و دستگاه یونیزه

 

 

 

 

 

 

 

 تصفیه آب ، دستگاه تصفیه آب خانگی

جدیدترین محصولات