Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

سیستم بیو رآکتور غشایی

سیستم بیو رآکتور غشایی (Membrane Bio Reactor) ترکیبی از تصفیه بیولوژیکی رشد معلق لجن فعال و فیلتراسیون غشایی می باشد. از مزایای سیستم بیو رآکتور غشایی استفاده از غشاهای اولترافیلتراسیون (UF) می باشد که قادر به حذف مواد معلق و کلوئیدی می باشد.

 از روش سیستم بیو رآکتور غشایی جهت تصفیه فاضلابهای انسانی و انواع پساب های صنعتی استفاده می شود که به دلیل اشغال فضای کم و کیفیت بالای آب استحصالی بطور روزافزونی در صنعت در حال گسترش است. در حال حاضر MBR در چهار نوع استفاده می‌گردد که در متداولترین نوع آن غشاها در داخل یک مخزن غوطه ور بوده و آب تحت خلاء ایجاد شده، توسط پمپ مکش از درون غشاها به سمت بالا کشیده می شود و لجن های معلق را در مخزن هوادهی بر جای می گذارد.

سیستمهای متداول تصفیه فاضلاب شامل یک تانک هوادهی، تانک ته نشینی ثانویه و در صورت امکان فیلترهایی برای تصفیه ثالثیه فاضلاب می‌باشند ولی در سیستم بیو رآکتور غشایی تانک ته نشینی ثانویه و فیلترهای نهایی حذف می‌شوند.

دو نوع کلی از سیستم بیو رآکتور غشایی که در MBR بکار می‌روند که عبارتند از: Immersed membrane technologies که فیلتر غشایی در داخل بیو رآکتور قرار می گیرد و نوع دوم مرسوم به External membrane technologies که فیلتر غشایی در خارج از بیو رآکتور قرار می گیرد، نوع اول که در آن از غشاهای hollow-fibre یاflat-sheet   استفاده می کنند بدلیل راهبری در فشارهای پایین قابلیت تطابق با انواع جامدات یافت شده در بیورآکتور لجن فعال را دارد و باعث پایین آمدن هزینه های تأمین غشاها می شود.

جدیدترین محصولات