Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 20 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل IFAS ،MBBR,  RBC ،... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است. این شرکت تولید کننده اولین دستگاه تصفیه فاضلاب به روش RBC در ایران است.
هم اکنون این شرکت جهت تکمیل اهداف بنیادین خود، با ارائه دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی iWater  برای تامین سلامت خانواده ها نیز گام برداشته است.
جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.iWater.co مراجعه نمائید.

سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

سیستم ضد عفونی کننده کلرزنی( تزریق کلر ) به منظور ضدعفونی نمودن آب  استفاده می شود و مشتمل بر مخزن پلي اتيلن تهيه هيپوكلريت، كلريناتور (پمپ تزريق ) به همراه استرينر،  لوله هاي مكش و دهش، شيرهاي توپي به انضمام كليه اتصالات مورد نياز ، ميكسر تهيه محلول با شافت استنلس استیل و پروانه PP  به انضمام الكتروموتور ، متعلقات مربوطه و شاسي استقرار مي باشد .

فرایند ضد عفونی کردن اب از طریق کلرزنی

 

 

 

 

 

سيستم ضد عفونی کننده کلرزنی شامل مخزن پلي اتيلن تهيه مواد شيميايي ، پمپ تزريق به همراه استرينر، لوله هاي مكش و دهش، ميكسر تهيه محلول به انضمام الكتروموتور ومتعلقات مربوطه وشاسي استقرار ميباشد. اجزاء درتماس با مواد شيميايي از جنس مناسب و مقاومت كافي خواهند بود.

مواد شيميايي با درصد مشخص باآب داخل مخزن از جنس PE ريخته شده و توسط همزن الكتريكي با شافت مقاوم در برابر خوردگي، بصورت يكنواخت و محلول در مي آيد . پمپ تزريق کلر با تنظيم ظرفيت قابليت انتقال مواد را با دقت كافي خواهد داشت.

 

اطلاعات کلی پمپ  کلرزنی :

عنصر استفاده از کلر در اب

 

 

 

 

 

 

1-  به دلیل اینکه پمپ در محل سرپوشیده نصب می شود ، بهتر است هوا جریان داشته باشد تا بروز نقص به علت تراکم رطوبت یا حرارت فوق العاده جلوگیری شود .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

2-                پمپ بایستی در حالت تراز کامل نصب گردد و پایه آن با پیچ و مهره به محل نصب گردد .

3-    برای راه اندازی پمپ درجه تنظیم را روی حداکثر گذاشته و پس از اینکه محلول در لوله خروجی جریان پیدا کرد ، درجه تنظیم را روی درجه دلخواه قرار دهید . 

  توجه داشته باشید که درجه تنظیم را فقط موقعی میتوانید بچرخانید که پمپ در حال کارکردن باشد ، در غیر این صورت به آن آسیب میرسد .

4- در کف مخزن یا در سطح جانبی نزدیک به کف مخزن محلول بایستی شیری تعبیه گردد تا رسوبات حاصله هفته ای یک بار شستشو و از آن خارج شود .

5- در صورتیکه در محل اتصالات و اطراف سوپاپ ها و انژکتور رسوباتی مشاهده کردید بایستی اجزای آنها باز شده و با محلول رقیق اسید کلریدریک و یا سرکه شستشو داده شده و مجددا ً نصب گردد .

6- چون اتصالات سوپاپ ها با واشر مخصوص آب بندی می شود ، استفاده از نوار تفلون ( یا خمیر و کنف ) نه تنها لازم نیست  ، بلکه باعث ایجاد شکستگی در قطعات مذکور و کاهش دبی می گردد و توصیه می شود که برای بستن قطعات از آچار استفاده نگردد و فقط با فشار دست بسته شود .

7-    در صورت بروز نقص فنی در دستگاه پمپ ، قبل از هر اقدامی برای رفع نقص مستقیماً با بخش فنی این شرکت تماس حاصل فرمایید .

8-    الکترو موتور همزن فقط برای کار بین 2 تا 5 دقیقه می باشد و استفاده بیش از آن نیاز نیست . قبل از روشن شدن  کلریناتور ، الکتروموتور میکسر خاموش شود .

9-  به خط اصلی لوله ی آب یک عدد بوشن 4/3 اینچ نصب نمایید ، بطوریکه با یک اتصال مخصوص دارای شیر یکطرفه  ، انژکتور خروجی کلرزنی را بتوان به آن نصب نمود .

10- منبع کلرزنی را تا نیمه پر کرده و مقدار 2 کیلو پرکلرین 70 درصد را داخل آن بریزید و تا 10 سانتیمتر مانده به بالای بشکه از آب پر نموده و به مدت 5 دقیقه همزن را بکار اندازید . پس از خاموش کردن همزن کمی صبر کنید تا رسوبات محلول ته نشین شده و سپس کلرزنی را روشن نمایید .

11-بهترین راه برای تنظیم درجه ی تنظیم پمپ کلرزن ، استفاده از کیت سنجش کلر باقیمانده است که بر اساس آنچه در نقطه ی مصرف ( دستشویی و روشویی ها ) نشان می دهد که می باید بین 1/0 تا 5/0 میلیگرم در لیتر باشد ، این مقدار در طول مصرف روزانه یا شبانه نیز می تواند متفاوت باشد .

12-   در صورت عدم تمیز نمودن رسوبات در مسیر شلنگ خروجی ، احتمال فشار به دیافراگم و پاره شدن آن وجود دارد . در اینصورت تزریق محلول کلر انجام نشده و از محفظه ی پمپ تزریق ، نشتی نمایان خواهد شد .

 سیستم ضدعفونی کننده اب ، تزریق کلر

 

 

 

 

جدیدترین محصولات