Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

سیستم ضد عفونی کننده کلرزنی( تزریق کلر ) به منظور ضدعفونی نمودن آب  استفاده می شود و مشتمل بر مخزن پلي اتيلن تهيه هيپوكلريت، كلريناتور (پمپ تزريق ) به همراه استرينر،  لوله هاي مكش و دهش، شيرهاي توپي به انضمام كليه اتصالات مورد نياز ، ميكسر تهيه محلول با شافت استنلس استیل و پروانه PP  به انضمام الكتروموتور ، متعلقات مربوطه و شاسي استقرار مي باشد .

فرایند ضد عفونی کردن اب از طریق کلرزنی

 

 

 

 

 

سيستم ضد عفونی کننده کلرزنی شامل مخزن پلي اتيلن تهيه مواد شيميايي ، پمپ تزريق به همراه استرينر، لوله هاي مكش و دهش، ميكسر تهيه محلول به انضمام الكتروموتور ومتعلقات مربوطه وشاسي استقرار ميباشد. اجزاء درتماس با مواد شيميايي از جنس مناسب و مقاومت كافي خواهند بود.

مواد شيميايي با درصد مشخص باآب داخل مخزن از جنس PE ريخته شده و توسط همزن الكتريكي با شافت مقاوم در برابر خوردگي، بصورت يكنواخت و محلول در مي آيد . پمپ تزريق کلر با تنظيم ظرفيت قابليت انتقال مواد را با دقت كافي خواهد داشت.

 

اطلاعات کلی پمپ  کلرزنی :

عنصر استفاده از کلر در اب

 

 

 

 

 

 

1-  به دلیل اینکه پمپ در محل سرپوشیده نصب می شود ، بهتر است هوا جریان داشته باشد تا بروز نقص به علت تراکم رطوبت یا حرارت فوق العاده جلوگیری شود .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

2-                پمپ بایستی در حالت تراز کامل نصب گردد و پایه آن با پیچ و مهره به محل نصب گردد .

3-    برای راه اندازی پمپ درجه تنظیم را روی حداکثر گذاشته و پس از اینکه محلول در لوله خروجی جریان پیدا کرد ، درجه تنظیم را روی درجه دلخواه قرار دهید . 

  توجه داشته باشید که درجه تنظیم را فقط موقعی میتوانید بچرخانید که پمپ در حال کارکردن باشد ، در غیر این صورت به آن آسیب میرسد .

4- در کف مخزن یا در سطح جانبی نزدیک به کف مخزن محلول بایستی شیری تعبیه گردد تا رسوبات حاصله هفته ای یک بار شستشو و از آن خارج شود .

5- در صورتیکه در محل اتصالات و اطراف سوپاپ ها و انژکتور رسوباتی مشاهده کردید بایستی اجزای آنها باز شده و با محلول رقیق اسید کلریدریک و یا سرکه شستشو داده شده و مجددا ً نصب گردد .

6- چون اتصالات سوپاپ ها با واشر مخصوص آب بندی می شود ، استفاده از نوار تفلون ( یا خمیر و کنف ) نه تنها لازم نیست  ، بلکه باعث ایجاد شکستگی در قطعات مذکور و کاهش دبی می گردد و توصیه می شود که برای بستن قطعات از آچار استفاده نگردد و فقط با فشار دست بسته شود .

7-    در صورت بروز نقص فنی در دستگاه پمپ ، قبل از هر اقدامی برای رفع نقص مستقیماً با بخش فنی این شرکت تماس حاصل فرمایید .

8-    الکترو موتور همزن فقط برای کار بین 2 تا 5 دقیقه می باشد و استفاده بیش از آن نیاز نیست . قبل از روشن شدن  کلریناتور ، الکتروموتور میکسر خاموش شود .

9-  به خط اصلی لوله ی آب یک عدد بوشن 4/3 اینچ نصب نمایید ، بطوریکه با یک اتصال مخصوص دارای شیر یکطرفه  ، انژکتور خروجی کلرزنی را بتوان به آن نصب نمود .

10- منبع کلرزنی را تا نیمه پر کرده و مقدار 2 کیلو پرکلرین 70 درصد را داخل آن بریزید و تا 10 سانتیمتر مانده به بالای بشکه از آب پر نموده و به مدت 5 دقیقه همزن را بکار اندازید . پس از خاموش کردن همزن کمی صبر کنید تا رسوبات محلول ته نشین شده و سپس کلرزنی را روشن نمایید .

11-بهترین راه برای تنظیم درجه ی تنظیم پمپ کلرزن ، استفاده از کیت سنجش کلر باقیمانده است که بر اساس آنچه در نقطه ی مصرف ( دستشویی و روشویی ها ) نشان می دهد که می باید بین 1/0 تا 5/0 میلیگرم در لیتر باشد ، این مقدار در طول مصرف روزانه یا شبانه نیز می تواند متفاوت باشد .

12-   در صورت عدم تمیز نمودن رسوبات در مسیر شلنگ خروجی ، احتمال فشار به دیافراگم و پاره شدن آن وجود دارد . در اینصورت تزریق محلول کلر انجام نشده و از محفظه ی پمپ تزریق ، نشتی نمایان خواهد شد .

 سیستم ضدعفونی کننده اب ، تزریق کلر

 

 

 

 

جدیدترین محصولات