Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

سیستم ضد عفونی کننده uv

ضدعفونی با اشعه  ULTRA VIOLET( UV )

روش ضدعفونی با اشعه U.V  می تواند برای آب اشامیدنی و اب های فرآیندی که آب بدون آلودگی تقلیل یافته مورد نظر است ، استفاده شود . با عبور دادن آب از کنار یک لامپ مولد اشعه فرا بنفش ( U.V) می توان طیف وسیعی از میکروارگانیسم هایی که باعث آلودگی آن می شود را از بین برد . لامپ UV در این سیستم در خروجی آب تصفیه تعبیه می گردد .

فرایند ضد عفونی کردن اب از طریق سیستم UV

مشخصات سيستم UV                                               

امروزه گندزدایی و ضدعفونی کردن آب به وسیله پرتو ماوراء بنفش به عنوان جدیدترین و مناسب ترین روش گند زدایی در طراحی سیستم های آب و فاضلاب مورد توجه قرار گرفته است .

نور ماوراء بنفش ايجاد شده با استفاده از لامپ هاي جيوه با فشار كم در گسترده 7/253 نانومتر مي تواند تمامي ميكروارگانيسم هاي بيماري زا شامل باكتري ها , ويروس ها و جلبك ها را از بين ببرد. دوز UV به شدت و مدت زمان تابانيدن اشعه بستگي دارد. دوز لازم براي از بين بردن ميكروارگانيسم هاي متداول موجود در آب از 3000 تا 23000 ميكرو وات/ثانيه براي هر سانتي متر مربع است.

اشعه UV با طول موج كوتاه نمي تواند در بسياري از مواد نفوذ نمايد. آب يكي از چند مايعي است كه اشعه UV در آن نفوذ زيادي دارد. كوارتز نيز جزو چند ماده جامدي است كه ميتواند اشعه UV را از خود عبور دهد. از اينرو در ساخت حباب ها و لوله هاي دستگاه  UV , از كوارتز با  كيفيت بالا استفاده ميشود.

- مزاياي استفاده از سيستم UV

سيستم UV نسبت به گندزدايي بوسيله كلر, آب ژاول و ساير مواد شيميايي برتري دارد.

 مزاياي سيستم UV عبارتند از :

1- اشعه ماوراء بنفش تمام ميكروارگانيسم هاي بيماريزا (9/99%) و حتي لژيونلاپنوموفيلا و سودوموناس ايروژينوزا را كه نسبت به كلر مقاوم هستند را از بين مي برد.

2- آب در همان لحظه تابيد اشعه ضدعفوني ميشود.

3- اشعه UV خواص فيزيكي و شيميايي آب را تغيير نمي دهد.

4- اين دستگاه آب را در 5/8-6= Ph  ضدعفوني مي نمايد.

5- دستگاه UV در مسير لوله آب نصب مي شود.

6- سرويس و نگهداري دستگاه ساده است.

 تاثیر اشعه UV در ضد عفونی نمودن اب

 

 

 

 


ضد عفونی کردن آب ، اشعه UV ضد عفونی کننده اب

جدیدترین محصولات