Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 20 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب، پروژه های متعددی را با روشهای مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل IFAS ،MBBR,  RBC ،... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است. این شرکت تولید کننده اولین دستگاه تصفیه فاضلاب به روش RBC در ایران است.
هم اکنون این شرکت جهت تکمیل اهداف بنیادین خود، با ارائه دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی iWater  برای تامین سلامت خانواده ها نیز گام برداشته است.
جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت iWater.ir مراجعه نمائید.

ضدعفونی کردن و تصفیه آب استخر ( قسمت دوم )

در مقاله ی قبلی برخی از روش های ضد عفونی و تصفیه آب استخر را اعلام کردیم و در این مقاله می خواهیم این مطالب را کامل تر نماییم .

ضد عفونی و تصفیه آب با کلر مایع  :تصفیه آب استخر

چنانچه گاز کلر در داخل سیلندرهای آهنی بزرگ و تحت فشار قرار گیرد تبدیل به مایع می شود و با آزاد شدن فشار مجدداً به گاز بدل می شود . مشخص شده که برای استخرهایی که بیش از  نیم کیلو در روز کلر نیاز دارند ، این سیلندرها اقتصادی ترین شیوه ی تهیه ی کلر می باشند . اما با وجودی که خود سیلندرها هیچ خطری ندارند ، نمی توان از خطرات کلر در حالت گازی چشم پوشید .

مطابق قوانین ، لازم است در جایی که قرار است از سیلندرهای کلر استفاده شود ، یک اتاق مجزای کاملاً  ایزوله شده برای تجهیزات کلرزنی پیش بینی شود . این اتاق باید بنحو مناسبی تهویه شود تا گاز کلر نشت کرده در اثر شکستن سیلندر و یا انفجار  ، به خارج دفع گردد . همچنین باید در جایی بیرون از این اتاق ، ماسکهای گاز دسترس باشند . مضافا ًجهت کاستن از خطرات احتمالی باید در این اتاق از کلیدهای برق و لامپهای ضد انفجار نیز استفاده نمود . بلحاظ بالا بودن قابلیت انحلال کلر در آب اغلب توصیه می شود که بر بالای سیلندرها یک آبپاش اضطراری نصب گردد . این آبپاش باید دارای شیری در بیرون اتاق مذکور باشد تا در زمان نشست گاز کلر بتوان با بارش آب ، گاز را جذب و به سیستم فاضلاب دفع نمود .

ادامه مطلب: ضدعفونی کردن و تصفیه آب استخر ( قسمت دوم )

جدیدترین محصولات