Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

شناخت روش MBR در تصفیه فاضلاب صنعتی

شناخت روش MBR (Membrane Biological Reactors) در تصفیه فاضلاب صنعتی

MBR که یکی از روش‌های بیولوژیک تصفیه فاضلاب می‌باشد امروزه جزء روش‌های پیشرفته تصفیه فاضلاب محسوب می‌شود. در روش غشایی یا همان MBR جداسازی آلاینده‌ها توسط یک غشا انجام می‌شود. وجود این غشاها در رآکتور بیولوژیکی تصفیه فاضلاب، نیاز به بخش‌های ته‌نشینی و فیلتراسیون را مرتفع می‌سازد. در حقیقت جداسازی فاضلاب تصفیه شده از لجن توسط همین غشاها انجام می‌پذیرد. استفاده از غشا موجب تصفیه فاضلاب با راندمان بالا در فضای محدود می‌شود به‌طوری که کیفیت فاضلاب تصفیه شده از استانداردهای لازم برای تخلیه فاضلاب تصفیه شده به آب‌های سطحی نیز بهتر است.

MBR5

تصفیه فاضلاب به روش غشایی (MBR) ترکیبی از روش لجن فعال مرسوم با فن‌آوری نوین غشایی است. با تکیه بر قدرت جداسازی قوی غشا، آلاینده‌های درشت مولکول در مخزن باقی می‌مانند درحالی‌که آب تمیز با عبور از غشا تصفیه می‌گردد.

فرآیند تصفیه فاضلاب به روش بیوراکتور غشایی

این فرآیند تصفیه فاضلاب بر پایه روش های بیولوژیکی می باشد . در روش های بیولوژیکی تصفیه فاضلاب ، میکروارگانیزمهای موازی و یا بصورت هوازی الودگی های موجود در فاضلاب را مصرف می نمایند.

مقایسه روش های سنتی و بیوراکتور غشایی

در تصفیه فاضلاب به روش سنتی برای جداسازی میکروارگانیزمها از آب تصفیه شده از مخزن های حجیم ته نشینی استفاده می شود ولی در روش ام بی ار مخازن ته نشینی حذف می شود . در روش های سنتی خروجی فرآیند به بار ورودی میکروارگانیزمها بسیار وابستگی داردکه البته در روش بیولوژیکی این مشکل برطرف می گردد .

تصفیه فاضلاب به روش mbr

 

جدیدترین محصولات