Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 20 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل IFAS ،MBBR,  RBC ،... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است. این شرکت تولید کننده اولین دستگاه تصفیه فاضلاب به روش RBC در ایران است.
هم اکنون این شرکت جهت تکمیل اهداف بنیادین خود، با ارائه دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی iWater  برای تامین سلامت خانواده ها نیز گام برداشته است.
جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.iWater.co مراجعه نمائید.

توصیه های ایمنی برای دستگاه کلرزنی در تصفیه آب و فاضلاب

سیستم ضد عفونی کننده کلرزنی

1- چون پمپ در محل سرپوشیده نصب می شود ،

سیستم کلرزنی تصفیه آب و فاضلاب

بایستی هوا جریان داشته باشد تا از بروز نقص به علت تراکم رطوبت یا حرارت فوق العاده جلوگیری شود .

2- پمپ بایستی در حالت تراز کامل نصب گردد و پایه آن با پیچ و مهره به محل نصب گردد .

3- برای راه اندازی پمپ درجه تنظیم دبی را روی حداکثر گذاشته و پس از اینکه محلول در لوله خروجی جریان پیدا کرد ، درجه تنظیم را روی درجه دلخواه قرار دهید .

4- توجه داشته باشید که درجه تنظیم را فقط موقعی می توانید بچرخانید که پمپ در حال کار کردن باشد . در غیر این صورت به آن آسیب می رسد .

 

5- فاصله سوپاپ مکش کلر ( Foot Valve )  تا کف مخزن بایستی حدود 10 سانتیمتر باشد تا از ورود رسوبات کف مخزن به داخل سیستم جلوگیری شود .

6- بهتر است که برای تهیه محلول کلر از دو مخزن استفاده شود . یک مخزن برای تهیه محلول ( به وسیله همزن ) استفاده گردد و محلول صاف به مخزن دوم هدایت و به کلر زن داده شود . در کف مخزن یا در سطح جانبی نزدیک به کف مخزن محلول بایستی شیری تعبیه گردد تا رسوبات حاصله هر چند یک بار شستشو و از آن خارج شود .

7- برای جلوگیری از زیان های احتمالی توصیه می شود حتما ً از تابلوهای مخصوص کنترل جریان برق استفاده شود .

8-غلظت محلول بایستی بین 5 تا 7 درصد باشد و در هیچ حالت از این حد نباید تجاوز کند .

9- در صورتیکه در محل اتصالات و اطراف سوپاپ ها انژکتور رسوباتی مشاهده گردید بایستی اجزای آن ها باز شده و با محلول رقیق اسید کلریدریک و یا سرکه شستشو داده شده مجداً نصب گردد .

10-چون پاره شدن دیافراگم معمولاً بعلت بالا بردن فشار در خط مصرف و یا گرفتگی انژکتور می باشد ، توصیه می شود که بین پمپ و خط مصرف از Relief Valve در فشارهای بالا استفاده شود .

11- بایستی حداقل سالی دوبار دریچه گیربکس را باز کرده و آن را با مخلوط گریس نسوز یا لیتیوم 40 % والوالین 40%و اسکازین 20% پر نمود .

12- چون اتصالات سوپاپ ها با واشر مخصوص آب بندی می شود ، استفاده از نوار تفلون ( یا خمیر و کنف ) نه تنها لازم نیست ، بلکه باعث ایجاد شکستگی در قطعات مذکور و کاهش دبی می گردد و قویاً توصیه می شود که برای بستن قطعات از آچار استفاده نشود و فقط با فشار دست بسته شود .

13-الکترو موتور همزن فقط برای کار حداکثر 10 دقیقه طراحی شده است و استفاده بیش از آن نیاز نیست . الزاماً بایستی قبل از شروع بهره برداری توسط کلریناتور ، الکتروموتور میکسر خاموش شود .

14- در برخی پمپ ها در صورت مشاهده نشتی سیال از کنار مهره پیستون ، مهره مذکور را با آچار آلن به آرامی چرخانده تا نشتی قطع گردد .

جزئیات دستگاه کلرزنی

 

 

 

جدیدترین محصولات