Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

توصیه های ایمنی برای دستگاه کلرزنی در تصفیه آب و فاضلاب

سیستم ضد عفونی کننده کلرزنی

1- چون پمپ در محل سرپوشیده نصب می شود ،

سیستم کلرزنی تصفیه آب و فاضلاب

بایستی هوا جریان داشته باشد تا از بروز نقص به علت تراکم رطوبت یا حرارت فوق العاده جلوگیری شود .

2- پمپ بایستی در حالت تراز کامل نصب گردد و پایه آن با پیچ و مهره به محل نصب گردد .

3- برای راه اندازی پمپ درجه تنظیم دبی را روی حداکثر گذاشته و پس از اینکه محلول در لوله خروجی جریان پیدا کرد ، درجه تنظیم را روی درجه دلخواه قرار دهید .

4- توجه داشته باشید که درجه تنظیم را فقط موقعی می توانید بچرخانید که پمپ در حال کار کردن باشد . در غیر این صورت به آن آسیب می رسد .

 

5- فاصله سوپاپ مکش کلر ( Foot Valve )  تا کف مخزن بایستی حدود 10 سانتیمتر باشد تا از ورود رسوبات کف مخزن به داخل سیستم جلوگیری شود .

6- بهتر است که برای تهیه محلول کلر از دو مخزن استفاده شود . یک مخزن برای تهیه محلول ( به وسیله همزن ) استفاده گردد و محلول صاف به مخزن دوم هدایت و به کلر زن داده شود . در کف مخزن یا در سطح جانبی نزدیک به کف مخزن محلول بایستی شیری تعبیه گردد تا رسوبات حاصله هر چند یک بار شستشو و از آن خارج شود .

7- برای جلوگیری از زیان های احتمالی توصیه می شود حتما ً از تابلوهای مخصوص کنترل جریان برق استفاده شود .

8-غلظت محلول بایستی بین 5 تا 7 درصد باشد و در هیچ حالت از این حد نباید تجاوز کند .

9- در صورتیکه در محل اتصالات و اطراف سوپاپ ها انژکتور رسوباتی مشاهده گردید بایستی اجزای آن ها باز شده و با محلول رقیق اسید کلریدریک و یا سرکه شستشو داده شده مجداً نصب گردد .

10-چون پاره شدن دیافراگم معمولاً بعلت بالا بردن فشار در خط مصرف و یا گرفتگی انژکتور می باشد ، توصیه می شود که بین پمپ و خط مصرف از Relief Valve در فشارهای بالا استفاده شود .

11- بایستی حداقل سالی دوبار دریچه گیربکس را باز کرده و آن را با مخلوط گریس نسوز یا لیتیوم 40 % والوالین 40%و اسکازین 20% پر نمود .

12- چون اتصالات سوپاپ ها با واشر مخصوص آب بندی می شود ، استفاده از نوار تفلون ( یا خمیر و کنف ) نه تنها لازم نیست ، بلکه باعث ایجاد شکستگی در قطعات مذکور و کاهش دبی می گردد و قویاً توصیه می شود که برای بستن قطعات از آچار استفاده نشود و فقط با فشار دست بسته شود .

13-الکترو موتور همزن فقط برای کار حداکثر 10 دقیقه طراحی شده است و استفاده بیش از آن نیاز نیست . الزاماً بایستی قبل از شروع بهره برداری توسط کلریناتور ، الکتروموتور میکسر خاموش شود .

14- در برخی پمپ ها در صورت مشاهده نشتی سیال از کنار مهره پیستون ، مهره مذکور را با آچار آلن به آرامی چرخانده تا نشتی قطع گردد .

جزئیات دستگاه کلرزنی

 

 

 

جدیدترین محصولات