Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

توسعه فناوری گندزدایی پیشرفته ی آب و فاضلاب

این فناوری ضمن تاثیرگذاری بسیار طولانی بر میکروب ها و سرعت مناسب انهاد آن ها ، آب آشامیدنی سالم و فاقد میکروب را با هزینه ی اندک تولید می کند . در این فناوری ، تنها ازآب و نمک استفاده شده و به هیچ ماده ی افزودنی دیگری نیاز ندارد .

* انتقال دانش فنی طراحی و ساخت پکیج های قابل حمل تصفیه ی آب در شرایط بحران

 این فناوری با دارا بودن بخش پیوسته ی حذف گل و لای و کدورت آب ، امکان تصفیه ی آب در شرایط سیلاب و زلزله و همچنین تصفیه آب های گل آلود رودخانه ها را بدون هیچ محدودیتی ، ممکن می سازد . عدم نیاز به تعویض صافی و غشاء ، نیاز اندک به انرژی الکتریکی ، عدم نیاز به تاسیسات پشتیبان و جانبی ، امکان جا به جایی با یدک کش و توانایی تولید آب آشامیدنی برای 14 تا 28 هزار نفر در شبانه روز ، از ویژگی های این فناوری است .

* انتقال دانش فنی حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی

پروژه ی حذف فلزات سنگین با استفاده از رزین های تبادل یونی با هدف بررسی عملکرد و توانایی های فناوری های موجود در زدایش آلودگی های موردی آب در مناطق مختلف کشور تعریف و به کار گرفته شده است . هدف بلند مدت این پروژه  ، بومی سازی و ساخت دستگاه های زدایش فلزات سنگین از آب در کشور است . این فناوری ضمن آن که قادر به حذف انتخابی آلاینده ها از آب با کارآمدی 99/99 درصد است ، از مواد شیمیایی استفاده نمی کند . پایین بودن میزان مصرف انرژی و هزینه های آن نسبت به روش هایی غشایی ، آسان بودن نصب و راه اندازی دستگاه و عدم نیاز به نیروی متخصص برای نگهداری و راهبری دستگاه ،جز مزایای این روش تصفیه است .

از دیگر مزایای آن است که امکان بومی سازی و ساخت تجهیزات آن را در کشور فراهم می سازد .

* زدایش نیترات از آب به روش الکترودیالیز

این طرح با هدف تقلیل نیترات آب از چاه های آب شرب در تهران اجرا شده است . حذف انتخابی نیترات ، هزینه ی عملیاتی پایین ، طول عمر بیش از 5 سال غشاء ها و تولید پساب اندک از مزایای این روش است . هزینه های سالانه ی این فرآیند شامل مصرف برق به میزان 0/4 کیلو وات ساعت به ازای هر مترمکعب آب تصفیه شده ، مصرف بسیار اندک مواد شیمیایی برای شست و شو و لزوم به کارگیری یک نفر برای راهبری سامانه خلاصه می شود . در پایلوت صنعتی به کار رفته ، این فرآیند توانسته است ، محتوی نیترات آب را از 90-80  میلی گرم بر لیتر به حدود 10 میلی گرم بر لیتر تقلیل دهد .

تصفیه آّب

 

 

 پکیج تصفیه فاضلاب

جدیدترین محصولات