Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 20 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل IFAS ،MBBR,  RBC ،... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است. این شرکت تولید کننده اولین دستگاه تصفیه فاضلاب به روش RBC در ایران است.
هم اکنون این شرکت جهت تکمیل اهداف بنیادین خود، با ارائه دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی iWater  برای تامین سلامت خانواده ها نیز گام برداشته است.
جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.iWater.co مراجعه نمائید.

توسعه فناوری گندزدایی پیشرفته ی آب و فاضلاب

این فناوری ضمن تاثیرگذاری بسیار طولانی بر میکروب ها و سرعت مناسب انهاد آن ها ، آب آشامیدنی سالم و فاقد میکروب را با هزینه ی اندک تولید می کند . در این فناوری ، تنها ازآب و نمک استفاده شده و به هیچ ماده ی افزودنی دیگری نیاز ندارد .

* انتقال دانش فنی طراحی و ساخت پکیج های قابل حمل تصفیه ی آب در شرایط بحران

 این فناوری با دارا بودن بخش پیوسته ی حذف گل و لای و کدورت آب ، امکان تصفیه ی آب در شرایط سیلاب و زلزله و همچنین تصفیه آب های گل آلود رودخانه ها را بدون هیچ محدودیتی ، ممکن می سازد . عدم نیاز به تعویض صافی و غشاء ، نیاز اندک به انرژی الکتریکی ، عدم نیاز به تاسیسات پشتیبان و جانبی ، امکان جا به جایی با یدک کش و توانایی تولید آب آشامیدنی برای 14 تا 28 هزار نفر در شبانه روز ، از ویژگی های این فناوری است .

* انتقال دانش فنی حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی

پروژه ی حذف فلزات سنگین با استفاده از رزین های تبادل یونی با هدف بررسی عملکرد و توانایی های فناوری های موجود در زدایش آلودگی های موردی آب در مناطق مختلف کشور تعریف و به کار گرفته شده است . هدف بلند مدت این پروژه  ، بومی سازی و ساخت دستگاه های زدایش فلزات سنگین از آب در کشور است . این فناوری ضمن آن که قادر به حذف انتخابی آلاینده ها از آب با کارآمدی 99/99 درصد است ، از مواد شیمیایی استفاده نمی کند . پایین بودن میزان مصرف انرژی و هزینه های آن نسبت به روش هایی غشایی ، آسان بودن نصب و راه اندازی دستگاه و عدم نیاز به نیروی متخصص برای نگهداری و راهبری دستگاه ،جز مزایای این روش تصفیه است .

از دیگر مزایای آن است که امکان بومی سازی و ساخت تجهیزات آن را در کشور فراهم می سازد .

* زدایش نیترات از آب به روش الکترودیالیز

این طرح با هدف تقلیل نیترات آب از چاه های آب شرب در تهران اجرا شده است . حذف انتخابی نیترات ، هزینه ی عملیاتی پایین ، طول عمر بیش از 5 سال غشاء ها و تولید پساب اندک از مزایای این روش است . هزینه های سالانه ی این فرآیند شامل مصرف برق به میزان 0/4 کیلو وات ساعت به ازای هر مترمکعب آب تصفیه شده ، مصرف بسیار اندک مواد شیمیایی برای شست و شو و لزوم به کارگیری یک نفر برای راهبری سامانه خلاصه می شود . در پایلوت صنعتی به کار رفته ، این فرآیند توانسته است ، محتوی نیترات آب را از 90-80  میلی گرم بر لیتر به حدود 10 میلی گرم بر لیتر تقلیل دهد .

تصفیه آّب

 

 

 پکیج تصفیه فاضلاب

جدیدترین محصولات