Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

تزریق دقیق مواد شیمیایی جهت تصفیه ی آب دیگ

تصفیه فاضلاب

انواع خاصی از پمپ و فناوری تغذیه کننده ی فیلتری را می توان در کاربردهای تزریق مواد شیمیایی برای مواد مختلف تصفیه آب و انواع مختلف دیگ ها به کار گرفت . سه گزینه که بطور گسترده مورد استقاده قرار می گیرند عبارتند از :

TopImage 10001

 

* پمپ های تزریق دیافراگمی هیدرولیکی

* پمپ های تزریق دیافراگمی  سولنوئیدی

* تغذیه کننده های فیلتری

پمپ های تزریق دیافراگمی هیدرولیکی

پمپ های تزریق یا  دیافراگمی هیدرولیکی برای تزریق مواد شیمیایی ، بسیار مناسبند زیرا طوری طراحی شده اند که مقدار دقیق و کنترل شده ی مواد شیمیایی را با دقت تکرار پذیر، درصد تزریق می کنند . این به اپراتور اجازه می دهد تا بداند که میزان تزریق مواد شیمیایی ، مقتضیات از پیش تعیین شده برای کاربرد را مداوم تامین خواهد کرد . ضمن اینکه میزان اتلاف و هزینه های بالاتری که در نتیجه ی تزریق بیش از حد مواد شیمیایی تحمیل می شوند را محدود می سازد . همچنین به دلیل این که دیافراگم پمپ بصورت هیدرولیکی بالانس می شود ، قادر است در برابر فشارهای دهش بسیار بالاتری نسبت به یک پمپ دیافراگمی مکانیکی کار کند .

سایر ویژگی ها و منافع پمپ های مترینگ هیدرولیکی عبارتند از : استحکام و عمر طولانی ( برای 20 سال سرویس طراحی می شوند ) ؛ شیر تنظیم داخلی؛ عملکرد عاری از نشت ؛ در صورت ضرورت برای کاربرد توانایی تزریق مواد شیمیایی در فشارهای بسیار بالا ( 100 تا 4000psi  و بالاتر ) ؛ کنترل خودکار با یک کنترل کورس الکترونیکی کورس پمپ مسافتی است که یک پیستون در داخل سیلندر طی می کند) – با موتور دور متغیر و کنترل دستی از طریق میکرومتر مدرج قابل تنظیم . این پمپ ها را می توان با تعداد زیادی از موتورها تجهیز نمود تا هر گونه مقتضیات سرویس را تامین کنند .

بعضی مدل ها دارای تنظیم بای پس روغن متغیر هستند که عملکرد شیر بهتر را نسبت به مدل هایی که طرح اتصال متغیر دارند ارائه می دهد . " تنظیم بای پس روغن متغیر " عملکرد را بهینه می سازد زیرا به شیرهای پمپ زمان بیشتری می دهد تا به روی جایگاه خود بنشینند . این مدل ها همچنین از ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به سایر طرح های پمپ تزریق دیافراگمی هیدرولیکی برخوردار هستند. پمپ های تزریق هیدرولیکی در انواع مختلف عرضه می شوند که رایج ترین آن ها استینلس استیل316 ، C-20 ،PVC می باشند . این امر ، مشکلات سازگاری مواد که می توانند هنگام استفاده از انواع مختلف مواد شیمیایی بوجود آیند را از بین می برد .

منبع : صنعت تاسیسات

ادامه دارد .....

جدیدترین محصولات