Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

تزریق دقیق مواد شیمیایی جهت تصفیه ی آب دیگ( قسمت دوم )

پمپ های تزریق دیافراگمی سولنوئیدی

پمپ های تزریق سولنوئیدی یا الکترونیکی یک گزینه ی اقتصادی در تزریق مواد شیمیایی برای کاربردهای تزریق ظرفیت پایین / فشار پایین ( معمولاً کمتر از 2 گالن بر ساعت و کمتر از 250psi ) جهت تصفیه آب صنعتی می باشند . آن ها دقت تزریق تکرار پذیر  درصد ارائه می دهند .

998877

 

بسیاری از این پمپ ها قادرند با ولتاژ تک فاز از 94 تا 264 VAC یاHZ 60/50 کار کنند و عموماً تحت تاثیر نوسانات ولتاژ قرار نمی گیرند . بعضی از آن ها دارای نرخ های کورس 300 کورس در دقیقه یا بیشترند که به آن ها اجازه می دهد تا توزیع یکنواخت تر مواد شیمیایی را در نرخ های جریان پایین فراهم کنند .

بسیاری از مدل ها واجد یک تنظیم فرکانس یا کنترل سرعت دستی هستند که امکان تنظیم راحت سرعت کورس را فراهم می کنند . بعضی مدل ها هم دارای تنظیم فرکانس و هم دارای تنظیم طول کورس هستند که قابلیت را امکانپذیر می سازد .

تغذیه کننده های فیلتری :

تغذیه کننده ی فیلتری یک فناوری جدید است که برای وارد کردن مواد شیمیایی به آب دیگ از مقبولیت فزاینده ای برخوردار شده است . ضمن این که واجد قابلیت های فیلتراسیون نیز می باشد . این برای استفاده در سیستم های گرمایشی بخار نوع برگشت پمپی یا ثقلی کم فشار بسیار مناسب است . تغذیه کننده فیلتری همانطور که از نامش بر می آید ، توانایی تزریق انواع مواد شیمیایی تصفیه آب با قابلیت انجام فیلتراسیون ظرفیت بالای زنگ ، خوردگی ، رسوب و جامدات لخته شده را در قالب یک تجهیز ترکیب می کند .

یک فایده ی استفاده از تغذیه کننده ی فیلتری توانایی آن در حفاظت در برابر ذرات و کثافات مخرب است . این امر توسط فیلتر کیسه ای امکانپذیر می شود که می تواند تقریباً تمامی آلاینده ها را به جای استفاده از صافی ها به دام اندازد . در حالی که صافی های با مش 60 تا 90 می توانند ذرات بزرگتر را بگیرند ، فیلترهای کیسه ای مدرن طوری طراحی شده اند که ناخالصی های ریز به کوچکی 1 میکرون که پنج برابر کوچکتر از ضخامت موی انسان است را جذب می کنند .

منفعت دیگر فیلتر کیسه ای این است که وقتی پر می شود می توان آن را از تغذیه کننده فیلتری بیرون آورد و دور انداخت . این بدین معنی است که کلیه ذرات جامد جذب شده ، از سیستم خارج می شوند و مجدداً به سیستم دیگ بر نمی گردند .

در کل ، تغذیه کننده ی فیلتری یک راه آسان و مطمئن برای وارد کردن مواد شیمیایی جامد یا مایع به دیگ و در عین حال فیلتراسیون آب دیگ است . آن ها به کاربران اجازه می دهند تا زنگ ، رسوب یا سایر آلاینده هایی که ممکن است به کارایی کلی دیگ یا اجزای داخلی حساس آن لطمه وارد کنند راخارج سازند .

نتیجه گیری :

هنگامی که هدف تولید گرما یا توان باشد ، دیگ ها یک ضرورت غیر قابل انکارند . دیگ تنها در صورتی می تواند وظیفه ی خود را بطور موثر انجام دهد که آب مورد استفاده برای تولید بخار از کیفیتی برخوردار باشد که بر عملکرد دیگ تاثیر نگذارد . با توجه به این که آب بیشتر دیگ ها حاوی ناخالصی هاست ، ضروری است که آب با مواد شیمیایی که می توانند آن را برای استفاده ایمن سازند تصفیه شود . علاوه بر این ، مواد شیمیایی فقط در صورتی می توانند وظایف خود را انجام دهند که با میزان تزریق و نرخ های تغذیه ی مناسبی مورد استفاده قرار گیرند . اپراتورهای سیستم های دیگ هنگام در نظر گرفتن بهترین روش تزریق مواد شیمیایی تصفیه ی آب ، گزینه های بسیاری در اختیار دارند . پمپ های هیدرولیکی و سولنوئیدی به همراه تغذیه کننده های فیلتری فناوری های مطمئنی در کاربرد های تزریق مواد شیمیایی به شمار می روند .

منبع : صنعت تاسیسات

تصفیه فاضلاب

جدیدترین محصولات