Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

شرایط نگهداری دیفیوزر هوادهی

شرایط نگهداری از دیفیوزر هوادهی OXYaero

در این مقاله می خواهیم شرایط نگهداری از دیفیوزرهای OXYaero  را معرفی کنیم در صورتی که از مشخصات این دیفیوزرها اطلاعی ندارید می توانید هر مدلی از دیفیوزر را که مد نظرتان است را انتخاب نبوده  و کاتالوگ آن مدل دیفیوزر را دانلود نمایید .

نگهداری از دیفیوزر هوادهی

دیفیوزر دیسکی         دیفیوزر لوله ای

 

محل نگهداری از دیفیوزر هوادهی OXYaero

باید دقت شود که دیفیوزرها تا قبل از نصب در پروژه در محیطی به دور از نور ( تاریک ) و خشک نگهداری شوند و برای آن که مشکلی پیش نیاید محیطی که دیفیوزر ها در آن قرار می گیرند باید عاری از گرد و خاک ، هوای آزاد به خصوص نور آفتاب قرار بگیرد .

علت تخریب دیفیوزر هوادهی در زیر نور آفتاب چیست ؟

به دلیل این که نور آفتاب دارای اشعه UV می باشد و این اشعه اثر تخریب زیادی روی ممبران دیفیوزرها دارد و اشعه UV آن خاصیت ارتجاعی را از بین می برد .

بر اساس استاندارد و تحقیقات آلمان DIN-7716 ، درجه حرارت بالا ، نور آفتاب ، گرد و خاک ، و همچنین یخزدگی علت اصلی از بین رفتن لاستیک استفاده شده در ممبران دیفیوزرها می باشد .  

به دلیل مواردی که اشاره شد لذا پیشنهاد می شود تا قبل از راه اندازی پروژه از رها کردن دیفیوزر ها در محل جدا اجتناب نموده ولی در صورتی که نصب گردید تا زمان آبگیری با پارچه پوشانده شود .

نکته مهم :

تا قبل از نصب کردن دیفیوزر ها در پروژه آن ها را در انبار با شرایطی که به دیفیوزرها صدمه ای وارد نشود می توانید نگهداری کنید البته این زمان از یک سال نباید تجاوز کند .

شرایط سرویس های دوره ای دیفیوزر

برای اینکه بتوانیم طول عمر دیفیوزرها را بالاتر بیریم باید در زمان های مشخص مورد رسیدگی و سرویس ادواری قرار گیرند . که در این زمان پیشنهاد می کنیم کلیه سیستم های هوادهی غیر فعال شوند و استخر ها را نیز تخلیه نمایید تا دیفیوزر ها در دسترس باشند .

روش پاکسازی دیفیوزر

موثر ترین روش پاکسازی نمودن دیفیوزر OXYaero اسیدشویی می باشد . اسیدی که می توانید برای شستشو دیفیوزر ها استفاده نمایید اسید فرمیک می باشد .

بازنمودن منافذ عبور هوا در دیفیوزر

برای باز کردن منافذ عبور هوا از روی ممبران دیفیوزر ها می توانید به آرامی با استفاده از اسفنج ، ابر یا برس های نرم روی ممبران را شستشو دهید و سپس از واتر جت جهت کامل نمودن شستشوی لایه بیرونی دیفیوزر ها می توانید استفاده کنید . (فاصله بین واتر جت تا دیفیوزرها باید حداقل 50 سانتی متر باشد در غیر این صورت سبب آسیب دیدگی ممبران ها می شود . )

بعد از این که مرحله شستشوی لایه بیرونی به اتمام رسید برای تکمیل نمودن فرآیند جرم زدایی می توانید از محلول اسید فرمیک استفاده کنید .

 

ادامه دارد …..

جدیدترین محصولات