Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

شستشو دیفیوزر هوادهی

دیفیوزر دیسکی حباب ریز

در مقاله قبلی به شرایط نگهداری دیفیوزر پرداختیم و در این مقاله می خواهیم به مراحل شستشو دیفیوزر دیسکی و شرایطی که در آن باید شستشو انجام گیرد بپردازیم .

Images

در سیستم هوادهی بعد از بلوئر زمانی که بخواهیم اسید را تزریق کنیم . باید یک درپوش و یک ورودی را از قبل طراحی کنیم .

نکته بسیار مهم که نباید فراموش شود این است که در زمانی که تزریق اسید صورت می گیرد سیستم هوادهی بلوئر حتما باید خاموش باشد و مسیر حرکت اسید تنها باید به سمت دیفیوزر ها باشد در غیر این صورت به دلیل این که اسید فرمیک قابلیت آسیب رساندن به بلوئر ها را دارد می تواند بلوئر را خراب کند . همچنین قبل از استفاده از اسید باید قسمت اتصالات و شیر ها و سیستم انتقال را بررسی کنیم

 

بعد از این که این مراحل را انجام دادید می توانید اسید فرمیک 85 درصد را به قسمت هوادهی تزریق نمایید و بعد از تزریق اسید درپوش را ببندید . پس از بستن درپوش تزریق اسید سیستم هوادهی روشن نمایید تا شستشو آغاز شود و اسید از دیفیوزر ها تخلیه شود . ( برای این که قسمت های مختلف آسیبی وارد نشود حداکثر زمان هوادهی از نیم ساعت نباید بیشتر شود . )

توجه توجه : به غیر از اسید فرمیک از هیچ اسید و مواد شیمیایی نباید استفاده نمایید به دلیل این که سبب آسیب جدی به ممبران دیفیوزر می گردد .

برای جلوگیری از بروز هر مشکلی در زمان طراحی و نصب باید از پاک و تمیز بودن تمام لوله ها ، اتصالات و تمام قسمت هوادهی اطمینان داشته باشد و همچنین قبل از نصب دیفیوزر ها تمام خطوط انتقال بدون کوچک ترین ذره ای از گرد و خاک و براده باشد .

برای بالا بردن بازدهی و طول عمر دیفیوزر ها توصیه می گردد که در طول سال به صورت 2 مرتبه تمیز کاری و شستشو با اسید صورت گیرد .

توجه : برای جلوگیری از بروز هر گونه آسیب به دیفیوزر به میزان هوادهی هر دیفیوزر دیسکی دقت شود با این روش سبب بالا رفتن بازدهی و طول عمر دیفیوزر می شود  و به  آستانه تحمل محصول دقت شود .

سرویس منظم و کامل ، فشار هوای دقیق و نگهداری و شستشو اصولی دیفیوزر یسکی و لوله ای  سبب می شود تا عمر ممبران یا لایه غشایی بالا رود و از خارج شدن محصول ازگارانتی جلوگیری  کند . 

لطفا قبل از این که از دیفیوزر دیسکی و لوله ای برند OXYaero استفاده نمایید مقاله شرایط نگهداری و شستشو دیفیوزر را مطالعه کنید و در صورت بروز هر گونه سوال با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید .

 

دیفیوزر دیسکی

جدیدترین محصولات