Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

خرید دیفیوزر OXYaero

دیفیوزر دیسکی

لغت دیفیوزر در صنایع مختلف وجود دارد و کاربرد مختلفی دارد ولی معنی این اسم در همه جا یکی است . دیفیوزر در لغت به معنی  پخش کننده و یا منتشر کننده  است که ما در این مقاله می خواهیم به استفاده از دیفیوزر در صنعت آب و فاضلاب بپردازیم .

دیفیوزر دیسکی

 

 

 

 

 

 

 

کاربرد دیفیوزر OXYaero

در صنعت آب و فاضلاب کاربرد دیفیوزر به این صورت است که اکسیژن از طریق بلوئر دمیده می شود و از طریق دیفیوزر منتقل می شود . همان طور که می دانید در تصفیه فاضلاب اکسیژن نقش بسیار مهمی را دارد چرا که میکروارگانیسم جهت تغذیه مواد آلی به اکسیژن نیاز دارد .

علاوه بر اکسیژن رسانی که از وظایف دیفیوزر در حوضچه های تصفیه فاضلاب می باشد . یکی دیگر از ویژگی های استفاده از دیفیوزر برای شناورسازی و روی سطح آوردن موادی هم چون چربی و روغن می باشد که این امر در تصفیه فاضلاب بسیار مهم می باشد .

یکی دیگر از کارهای مهمی که دیفیوزر از طریق حباب های تولیدی می تواند انجام بدهد این است که به اختلاط کمک می کند این حباب ها سبب می شوند که فضای مرده از بین می برود  و اکسیژن مورد نیاز برای بهره وری را تامین می کند .

در سیستم های تصفیه خانه دیفیوزر می تواند نیاز به انرژی را کاهش بدهد به دلیل این که قسمت هوادهی در یک تصفیه خانه به طور متوسط 60-70 درصد انرژی کل تصفیه خانه رو به خود اختصاص می دهد .

دیفیوزر ها به دو دسته حباب ریز و حباب درشت تقسیم می شود که هر کدام هم به دو دسته دیفیوزر دیسکی و دیفیوزر لوله ای وجود دارد .

دیفیوزر حباب درشت

دیفیوزر دیسکی حباب درشت به دلیل قطر سوراخ ها اغلب در سیال هایی که غلظت مواد جامد بالایی دارد و سیال های چسبناک مورد استفاده قرار می گیرد .

البته دیفیوزر حباب درشت با این که حباب های درشت تری نسبت به دیفیوزر حباب ریز تولید می کنند اما نصف تعداد حباب های دیفیوزر حباب ریز را با همان حجم هوا تولید می کند . که همین امر یعنی مصرف انرژی بیشتر دیفیوزر حباب درشت سبب شده است که درخواست تقاضا این دیفیوزر کمتر از دیفیوزر حباب ریز باشد .

دیفیوزر حباب ریز

این دیفیوزر ها می تواند با تولید حباب های ریز با تعداد فراوان کمک زیادی به امر تصفیه انجام بدهد به خاطر همین ریز بودن حباب ها و تعداد فراوان حباب های تولید شده توسط دیفیوزر مقدار کافی اکسیژن برای تصفیه تامین می شود و در مواردی که دیفیوزر در سیالاتی با چسبندگی بالا و یا غلظت مواد جامد بالا نباشید می توانیم دیفیوزر حباب ریز را جایگزین دیفیوزر حباب درشت نماییم .

 

جهت خرید دیفیوزر دیسکی حباب ریز می توانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید .

88400443-021

 

 

 

جدیدترین محصولات