Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

پکیج تصفیه فاضلاب |تصفیه فاضلاب|پکیج فاضلاب|تصفیه آب|دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب

سیستم تصفیه آب به فرآیندی گفته می شود که در آن آلودگی ها و مشکلات آب را رفع می نماید و آب سالمی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد دستگاه های تصفیه آب به دو دسته ی تصفیه آب خانگی و تصفیه آب صنعتی تقسیم می گردد که همه یمدل ها  پیش از نصب نیاز به یک آزمایش دارند که مشخص کننده مدل دستگاه می باشد . 

آنچه در انتخاب تصفیه آب مناسب ضروری است اطلاع از کیفیت آب موجود - کیفیت آب مورد نیاز درخواستی و حجم آب قابل تصفیه در روز می باشد .

آب می تواند از بخش های پیش تصفیه نظیر فیلترشنی ، سختی گیر و فیلترهای دیسکی و میکروبی عبور کند و برای تصفیه و پالایش بیشتر به سیستم های تصفیه آب پیشرفته تر نظیر UF  ،  NF و یا R.O جریان یابد .

 • تصفیه آب خانگی

  دتصفیه آب های خانگی دستگاه هایی هستند که برای هر واحد به صورت مجزا با توجه به مشکلات موجود نصب می گردد تا عیوب آب منطقه را رفع و آبی سالم را تولید نماید . دستگاه های تصفیه آب مدل های مختلفی دارد که با توجه به نیاز مشتری هر کدام را که بخواهند نصب می نماییم .

  دستگاه تصفیه آب

   

 • تصفیه آب خانگی چند مرحله

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای به دستگاه هایی گفته می شود که از 2 مرحله ای تا 6 مرحله ای در زیر سینک نصب می شود . که این تعداد فیلتر بستگی به آب منطقه مد نظر دارد به این صورت که هر منطقه ای بنا به مشکلاتی که اب آن محدوده دارد باید بر سر آب شهری فیلتر قرار بدهیم که تعداد فیلتر دستگاه را شرکت  فراز تصفیه با انجام یک آزمایش رایگان مشخص می کند

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای

 • تصفیه آب خانگی یونیزه

  تصفیه آب خانگی یونیزه دستگاه جدیدی از خانواده ی محصولات شرکت مهندسی فراز تصفیه می باشد دستگاه آب یونیزه به وسیله ی فیلتری که دارد ابتدا آب را تصفیه نموده و بعد به وسیله ی پلیت هایی از جنس تیتانیم پلاتین  آب را یونیزه  می نماید . دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه به مصرف کننده این کمک را می کند تا علاوه بر تصفیه نمودن آب عملیات یونیزه را هم روی آب انجام دهد.

  تصفیه آب خانگی یونیزه

 

تصفیه آب صنعتی

دستگاه های تصفیه آب صنعتی به صورتی است که آب را برای یک حجم قبل توجهی تصفیه می نماید در این روش نیز با توجه به مشکلات آب موجود از راه های مختلف برای رفع مشکل استفاده می شود . که البته قبل از طراحی دستگاه ها ایتدا باید آنالیز آب مکان مورد نظر را بدست آورده و بعد طبق همان آنالیز طراحی صورت گیرد .

 

تصفیه فاضلاب

در فرآیند تصفیه فاضلاب پس از هدایت فاضلاب از طریق شبکه جمع آوری به محل تصفیه خانه عملیات تصفیه فاضلاب آغاز می گردد .

فاضلاب پس از طی قسمت های آشغالگیر  و خردکن وارد ایستگاه پمپاژ فاضلاب خام می گردد و سپس به وسیله پمپ های مستغرق جهت عملیات تصفیه به تصفیه خانه منتقل می شود .

 • تصفیه فاضلاب لجن فعال

  در این روش اکسیژن هوا در اختیار باکتری های هوازی جهت حذف مواد آلی وارد فاضلاب می شوند پس از طی زمان مشخص فاضلاب وارد مخزن ته نشینی شده ، میکروارگانیسم های رشد یافته و به صورت لجن فعال ته نشین می گردند .لجن تولید شده به مخازن هاضم لجن فرستاده می شوند و پساب تصفیه شده وارد مخزن کلرزنی شده و ضدعفونی می گردد

  تصفیه فاضلاب لجن فعال

 • تصفیه فاضلاب RBC

  راکتور بیولوژیکی گردان ( RBC ) فرآیندی است که در آن مجموعه ای از دیسک ها در مسیر فاضلاب می چرخند و لجن تولید شده به سرعت در تانک های ته نشینی نهایی ته نشین می گردد همچنین بدلیل میزان بالای جرم بیولوژیکی ، این سیستم در مقابل شوکهای هیدرولیکی و آلی بیش تر از سیستم های دیگر مقاومت دارد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب SBR

  در تصفیه فاضلاب به روش SBR به کمک دو محفظه یکی ته نشینی و جمع کننده لجن و دیگری محفظه ی هوادهی و انجام فرآیند اصلی تصفیه ، می توانیم با توالی های منظم ، عملکرد مناسبی را جهت تامین پساب زلال و قابل استفاده در آبیاری ایجاد نماییم .

   

   

  تصفیه فاضلاب به روشsbr

 • تصفیه فاضلاب MBBR

  مزیت این روش ، وجود پکینگها یا مدیاهای معلق در حوضچه ی هوادهی است که امکان رشد و تکثیر میکروارگانیسمها و بخصوص انواع نادر آن ها را فراهم آورده و سیستم تصفیه را در مقابل شوکهای بار آلی مقاوم تر می سازد . بدلیل راندمان بالاتر در سیستم هوادهی ، حجم این مخزن نیز کاهش می یابد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

  این روش ، قابلیت تصفیه فاضلاب تا 40 درصد بصورت بیهوازی را داراست و معمولاً برای ویلاهایی که بصورت تک به یک ساخته می شوند و یا احجام فاضلاب کمتر از 20 مترمکعب در روز کاربرد دارد . این روش را می توان بعنوان پیش تصفیه ی سیستم های هوازی نیز بکار برد .

   

  تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

 • تصفیه فاضلاب MBR

  در روش تصفیه فاضلاب به روش MBR ، از ممبران های مخصوص صفحه ای و دیسکی استفاده می شود که رشد میکروارگانیسمها بر روی آن ها پدیدار گشته و فاضلاب ملزم به عبور از این پرده ی انباشته شده از میکروارگانیسمها و جذب غذا و فیلتراسیون توامان خواهد بود .

   

  روش تصفیه فاضلاب

   

 

 

تصفیه فاضلاب صنعتی

منابع تولید پسابهای صنعتی معمولا مشتمل بر پساب شستشوی ماشین آلات ، مواد اولیه و پساب ناشی از روشهای تولید محصولات صنعتی می باشد. این پسابها دارای مواد آلی محلول ، جامدات معلق ، نیتروژن و فسفر می باشند که در هر صنعت متناسب با فرآیند مهندسی قابل تصفیه می باشند

 

پکیج تصفیه فاضلاب

شرکت فراز تصفیه با بهره برداری از سال ها تجربه ، متناسب با نیاز مجتمع های مسکونی – اداری اقدام به ساخت و اجرای پکیج های تصفیه فاضلاب از جنس فلزی و پلیمری داشته است که می تواند در کارخانه ساخت و با حمل به پروژه در موقعیت خود نصب و راه اندازی گردد .

 

سیستم ضد عفونی کننده

سیستم های ضد عفونی کننده عمدتاً  بصورت کلرزنی ، UV و یا ازن ، موجب کاهش کلیفرم ها در حد مجاز خواهند شد و بدین ترتیب پساب نهایی را می توان با اطمینان بیشتری به آبهای جاری ، چاه ها و یا مصارف آبیاری هدایت نمود .

سیستم ضد عفونی کننده

 •  سیستم ضد عفونی کننده uv

  در این روش با لامپ های UV می توان کلیفرم ها ، انگل ها و ویروس ها را تا حد قابل توجهی کاهش داد . پساب ورودی به سیستم UV می باید عاری از ذرات فیزیکی باشد که اشعه ی UV بتواند در کل حجم جریانی پساب اثر نماید .

   

   

  سیستم ضد عفونی کننده

 • سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

  سیستم ضد عفونی کننده با کلرزنی از جمله متداولترین روش ها برای گندزدایی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب می باشد و مهمترین فایده ی آن ، وجود کلر باقیمانده در پساب خروجی است که تا مدت زمان مشخص پس از تزریق نیز به گند زدایی پساب ادامه می دهد .

   

  سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

   

 • سیستم ضد عفونی کننده ازن

  سیستم های ازن با تولید اکسیژن سه ظرفیتی توسط ژنراتورهای مخصوص و تزریق آن ها به پساب ، قابلیت ضدعفونی نمودن آب و پساب را ایجاد می نمایند . این سیستم ها علیرغم قیمتهای بالا در آن ها ، دارای قدرت بالاتری بوده و خطرات تنفسی و پوستی ناشی از کلرزنی را نخواهد داشت .

   

  سیستم ضد عفونی کننده ازن

حضور شرکت فراز تصفیه در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب، فاضلاب و تجهیزات وابسته. مکان: نمایشگاه بین المللی مشهد زمان: 29 خرداد لغایت 1 تیر ماه 1393

شیرین سازی آب اقیانوس ها

تصفیه آب

شیرین سازی آب اقیانوس ها راهکار مقابله با بحران آب

شیرین سازی اقیانوس ها و دریاها راهکار مقابله با بحران آب است 7500 کارخانه شیرین کننده آب دریا در جهان وجود دارد که 60 درصد این کارخانه ها در خارمیانه هستند 70 درصد آب مصرفی عربستان از این کارخانه ها به دست می آید .

تصفیه آب دریا

 

 

با بحرانی شدن کمبود آب در جهان دانشمندان به فکر راه حل  اساسی برای حل این معضل هستند کمبود آب تولید محصولات غذایی و کشاورزی را محدود و سلامتی و حیات انسان ها را به خطر جدی مواجه می کند به طوری که تا 8 سال دیگر حدود یک سوم جمعیت جهان دسترسی به آب سالم نخواهند داشت .

بر اساس کتاب " واتر فور لایف " نوشته برنارداسمیت سالانه 80 میلیون به جمعیت جهان اضافه می شود که همه آن ها نیاز به آب تمیز و سالم دارند . امروزه حدود 10 درصد جمعیت جهان آب کافی ندارند و تا سال 2025 جمعیتی که دسترسی به آب  نخواهند داشت به 35 درصد می رسد .

بر اساس این کتاب بزرگترین مساله آب در حال حاضر در آفریقا و خاورمیانه است و از آن جا که هند ، پاکستان و چین در خاورمیانه بیشترین جمعیت را دارند . به دنبال برنامه هایی برای مقابله با بحران آب در آینده هستند . مصرف سالانه آب در جهان 3 درصد افزایش می یابد و یک تا 2 درصد هم به جمعیت جهان اضافه می شود در این میان برخی کشورها نسبت به برخی کشورها بسیار مصرف آب دارند به طوری که برخ از آن ها سالانه 4 تا 8 درصد مصرف آب دارند .

جان اچ دلینهارد پروفسور در موسسه تکنولوژِی ماساچوست اعلام می کند که نمک زدایی از دریاها و اقیانوس ها می تواند بهترین راه حل برای مقابله با بحران بی آبی در جهان باشد . این پروفسور سه دهه است بر روی مساله آب و سالم سازی آن مطالعه می کند .

پروفسور جان تاکید می کند که در حال حاضر نمک زدایی از دریا و اقیانوس ها راه حل بسیار مناسبی است اما هزینه آن تا حدودی بالاست . در صورتی که بتوان انرژی های تجدیدپذیر مثل باد و خورشید را برای تامین انرژی گرما و ایجاد تبخیر در کارخانه های نمک زدایی استفاده شود روش مناسبی برای تامین نیاز آب در جهان خواهد بود .

 این کارخانه ها در کنار دریاها و اقیانوس ها برپا می شود و آب شور آن ها را تبدیل به آب شرب و سالم می کند ، حدود سه چهارم دنیا را آب تشکیل داده است .

نمک زدایی از دریا به عنوان راه حلی برای شیرین سازی و 50 سال است در حجم های کوچک استفاده می شود ، اما این نیاز به کارخانه های بزرگ تری دارد . در حال حاضر حدود 7500 کارخانه در جهان وجود دارد که آب دریا را شیرین می کند بخش زیادی از این کارخانه ها در کشورهای آفریقای شمالی است اما 60 درصد این نوع کارخانه ها در خاورمیانه هستند که سه چهارم آن تنها در عربستان است . عربستان کارخانه های بزرگ شیرین سازی آب دریا دارد که روزانه 580 میلیون لیتر آب قابل شرب از دریا استحصال می کند . 70 درصد آب مصرفی این کشور از این کارخانه های آب شیرین کن به دست می آید .

کشور استرالیا هم کارخانه های بزرگی دارد که میتواند روزانه 500 میلیون لیتر آب از دریا شیرین کند . گرچه در این روش شیرین سازی آب دریا بسیار گران است اما پاسخ مناسبی برا رفع این این مشکلات است اما مساله مهم تر این است که آب موجود باید استفاده بهینه ای شود .

تحقیقات جان لینهارد نشان می دهد که برای این که آب دریا قابل شرب باشد باید نمک آن از بین برود که به آن دسالتینگ می گویند . آب دریا جوشانده می شود و با تبخیر نمک بر جای می ماند و با دور کردن  آن آب دریا قابل شرب خواهد بود . مرحله گرمادهی برای تبخیر نیاز به سوخت فراوان دارد . مهندسان آمریکایی و آفریقایی دریافته اند که روش تبخیر چند مرحله ای می تواند تا حدودی مصرف سوخت و هزینه ها را کاهش دهد .

امروزه کارخانه های نمک زدایی که کارایی بالایی دارند از طریق ورقه های پلیمری انجام می شود .

آب از این ورقه ها عبور کرده و نمک آن جدا می شود این تکنولوژی مربوط به 50 سال گذشته است که روش " اسمزی وارونه " نام دارد .  

تصفیه فاضلاب

جدیدترین محصولات