Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

پکیج تصفیه فاضلاب |تصفیه فاضلاب|پکیج فاضلاب|تصفیه آب|دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب

سیستم تصفیه آب به فرآیندی گفته می شود که در آن آلودگی ها و مشکلات آب را رفع می نماید و آب سالمی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد دستگاه های تصفیه آب به دو دسته ی تصفیه آب خانگی و تصفیه آب صنعتی تقسیم می گردد که همه یمدل ها  پیش از نصب نیاز به یک آزمایش دارند که مشخص کننده مدل دستگاه می باشد . 

آنچه در انتخاب تصفیه آب مناسب ضروری است اطلاع از کیفیت آب موجود - کیفیت آب مورد نیاز درخواستی و حجم آب قابل تصفیه در روز می باشد .

آب می تواند از بخش های پیش تصفیه نظیر فیلترشنی ، سختی گیر و فیلترهای دیسکی و میکروبی عبور کند و برای تصفیه و پالایش بیشتر به سیستم های تصفیه آب پیشرفته تر نظیر UF  ،  NF و یا R.O جریان یابد .

 • تصفیه آب خانگی

  دتصفیه آب های خانگی دستگاه هایی هستند که برای هر واحد به صورت مجزا با توجه به مشکلات موجود نصب می گردد تا عیوب آب منطقه را رفع و آبی سالم را تولید نماید . دستگاه های تصفیه آب مدل های مختلفی دارد که با توجه به نیاز مشتری هر کدام را که بخواهند نصب می نماییم .

  دستگاه تصفیه آب

   

 • تصفیه آب خانگی چند مرحله

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای به دستگاه هایی گفته می شود که از 2 مرحله ای تا 6 مرحله ای در زیر سینک نصب می شود . که این تعداد فیلتر بستگی به آب منطقه مد نظر دارد به این صورت که هر منطقه ای بنا به مشکلاتی که اب آن محدوده دارد باید بر سر آب شهری فیلتر قرار بدهیم که تعداد فیلتر دستگاه را شرکت  فراز تصفیه با انجام یک آزمایش رایگان مشخص می کند

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای

 • تصفیه آب خانگی یونیزه

  تصفیه آب خانگی یونیزه دستگاه جدیدی از خانواده ی محصولات شرکت مهندسی فراز تصفیه می باشد دستگاه آب یونیزه به وسیله ی فیلتری که دارد ابتدا آب را تصفیه نموده و بعد به وسیله ی پلیت هایی از جنس تیتانیم پلاتین  آب را یونیزه  می نماید . دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه به مصرف کننده این کمک را می کند تا علاوه بر تصفیه نمودن آب عملیات یونیزه را هم روی آب انجام دهد.

  تصفیه آب خانگی یونیزه

 

تصفیه آب صنعتی

دستگاه های تصفیه آب صنعتی به صورتی است که آب را برای یک حجم قبل توجهی تصفیه می نماید در این روش نیز با توجه به مشکلات آب موجود از راه های مختلف برای رفع مشکل استفاده می شود . که البته قبل از طراحی دستگاه ها ایتدا باید آنالیز آب مکان مورد نظر را بدست آورده و بعد طبق همان آنالیز طراحی صورت گیرد .

 

تصفیه فاضلاب

در فرآیند تصفیه فاضلاب پس از هدایت فاضلاب از طریق شبکه جمع آوری به محل تصفیه خانه عملیات تصفیه فاضلاب آغاز می گردد .

فاضلاب پس از طی قسمت های آشغالگیر  و خردکن وارد ایستگاه پمپاژ فاضلاب خام می گردد و سپس به وسیله پمپ های مستغرق جهت عملیات تصفیه به تصفیه خانه منتقل می شود .

 • تصفیه فاضلاب لجن فعال

  در این روش اکسیژن هوا در اختیار باکتری های هوازی جهت حذف مواد آلی وارد فاضلاب می شوند پس از طی زمان مشخص فاضلاب وارد مخزن ته نشینی شده ، میکروارگانیسم های رشد یافته و به صورت لجن فعال ته نشین می گردند .لجن تولید شده به مخازن هاضم لجن فرستاده می شوند و پساب تصفیه شده وارد مخزن کلرزنی شده و ضدعفونی می گردد

  تصفیه فاضلاب لجن فعال

 • تصفیه فاضلاب RBC

  راکتور بیولوژیکی گردان ( RBC ) فرآیندی است که در آن مجموعه ای از دیسک ها در مسیر فاضلاب می چرخند و لجن تولید شده به سرعت در تانک های ته نشینی نهایی ته نشین می گردد همچنین بدلیل میزان بالای جرم بیولوژیکی ، این سیستم در مقابل شوکهای هیدرولیکی و آلی بیش تر از سیستم های دیگر مقاومت دارد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب SBR

  در تصفیه فاضلاب به روش SBR به کمک دو محفظه یکی ته نشینی و جمع کننده لجن و دیگری محفظه ی هوادهی و انجام فرآیند اصلی تصفیه ، می توانیم با توالی های منظم ، عملکرد مناسبی را جهت تامین پساب زلال و قابل استفاده در آبیاری ایجاد نماییم .

   

   

  تصفیه فاضلاب به روشsbr

 • تصفیه فاضلاب MBBR

  مزیت این روش ، وجود پکینگها یا مدیاهای معلق در حوضچه ی هوادهی است که امکان رشد و تکثیر میکروارگانیسمها و بخصوص انواع نادر آن ها را فراهم آورده و سیستم تصفیه را در مقابل شوکهای بار آلی مقاوم تر می سازد . بدلیل راندمان بالاتر در سیستم هوادهی ، حجم این مخزن نیز کاهش می یابد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

  این روش ، قابلیت تصفیه فاضلاب تا 40 درصد بصورت بیهوازی را داراست و معمولاً برای ویلاهایی که بصورت تک به یک ساخته می شوند و یا احجام فاضلاب کمتر از 20 مترمکعب در روز کاربرد دارد . این روش را می توان بعنوان پیش تصفیه ی سیستم های هوازی نیز بکار برد .

   

  تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

 • تصفیه فاضلاب MBR

  در روش تصفیه فاضلاب به روش MBR ، از ممبران های مخصوص صفحه ای و دیسکی استفاده می شود که رشد میکروارگانیسمها بر روی آن ها پدیدار گشته و فاضلاب ملزم به عبور از این پرده ی انباشته شده از میکروارگانیسمها و جذب غذا و فیلتراسیون توامان خواهد بود .

   

  روش تصفیه فاضلاب

   

 

 

تصفیه فاضلاب صنعتی

منابع تولید پسابهای صنعتی معمولا مشتمل بر پساب شستشوی ماشین آلات ، مواد اولیه و پساب ناشی از روشهای تولید محصولات صنعتی می باشد. این پسابها دارای مواد آلی محلول ، جامدات معلق ، نیتروژن و فسفر می باشند که در هر صنعت متناسب با فرآیند مهندسی قابل تصفیه می باشند

 

پکیج تصفیه فاضلاب

شرکت فراز تصفیه با بهره برداری از سال ها تجربه ، متناسب با نیاز مجتمع های مسکونی – اداری اقدام به ساخت و اجرای پکیج های تصفیه فاضلاب از جنس فلزی و پلیمری داشته است که می تواند در کارخانه ساخت و با حمل به پروژه در موقعیت خود نصب و راه اندازی گردد .

 

سیستم ضد عفونی کننده

سیستم های ضد عفونی کننده عمدتاً  بصورت کلرزنی ، UV و یا ازن ، موجب کاهش کلیفرم ها در حد مجاز خواهند شد و بدین ترتیب پساب نهایی را می توان با اطمینان بیشتری به آبهای جاری ، چاه ها و یا مصارف آبیاری هدایت نمود .

سیستم ضد عفونی کننده

 •  سیستم ضد عفونی کننده uv

  در این روش با لامپ های UV می توان کلیفرم ها ، انگل ها و ویروس ها را تا حد قابل توجهی کاهش داد . پساب ورودی به سیستم UV می باید عاری از ذرات فیزیکی باشد که اشعه ی UV بتواند در کل حجم جریانی پساب اثر نماید .

   

   

  سیستم ضد عفونی کننده

 • سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

  سیستم ضد عفونی کننده با کلرزنی از جمله متداولترین روش ها برای گندزدایی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب می باشد و مهمترین فایده ی آن ، وجود کلر باقیمانده در پساب خروجی است که تا مدت زمان مشخص پس از تزریق نیز به گند زدایی پساب ادامه می دهد .

   

  سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

   

 • سیستم ضد عفونی کننده ازن

  سیستم های ازن با تولید اکسیژن سه ظرفیتی توسط ژنراتورهای مخصوص و تزریق آن ها به پساب ، قابلیت ضدعفونی نمودن آب و پساب را ایجاد می نمایند . این سیستم ها علیرغم قیمتهای بالا در آن ها ، دارای قدرت بالاتری بوده و خطرات تنفسی و پوستی ناشی از کلرزنی را نخواهد داشت .

   

  سیستم ضد عفونی کننده ازن

حضور شرکت فراز تصفیه در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب، فاضلاب و تجهیزات وابسته. مکان: نمایشگاه بین المللی مشهد زمان: 29 خرداد لغایت 1 تیر ماه 1393

تزریق دقیق مواد شیمیایی جهت تصفیه ی آب دیگ( قسمت دوم )

پمپ های تزریق دیافراگمی سولنوئیدی

پمپ های تزریق سولنوئیدی یا الکترونیکی یک گزینه ی اقتصادی در تزریق مواد شیمیایی برای کاربردهای تزریق ظرفیت پایین / فشار پایین ( معمولاً کمتر از 2 گالن بر ساعت و کمتر از 250psi ) جهت تصفیه آب صنعتی می باشند . آن ها دقت تزریق تکرار پذیر  درصد ارائه می دهند .

998877

 

بسیاری از این پمپ ها قادرند با ولتاژ تک فاز از 94 تا 264 VAC یاHZ 60/50 کار کنند و عموماً تحت تاثیر نوسانات ولتاژ قرار نمی گیرند . بعضی از آن ها دارای نرخ های کورس 300 کورس در دقیقه یا بیشترند که به آن ها اجازه می دهد تا توزیع یکنواخت تر مواد شیمیایی را در نرخ های جریان پایین فراهم کنند .

بسیاری از مدل ها واجد یک تنظیم فرکانس یا کنترل سرعت دستی هستند که امکان تنظیم راحت سرعت کورس را فراهم می کنند . بعضی مدل ها هم دارای تنظیم فرکانس و هم دارای تنظیم طول کورس هستند که قابلیت را امکانپذیر می سازد .

تغذیه کننده های فیلتری :

تغذیه کننده ی فیلتری یک فناوری جدید است که برای وارد کردن مواد شیمیایی به آب دیگ از مقبولیت فزاینده ای برخوردار شده است . ضمن این که واجد قابلیت های فیلتراسیون نیز می باشد . این برای استفاده در سیستم های گرمایشی بخار نوع برگشت پمپی یا ثقلی کم فشار بسیار مناسب است . تغذیه کننده فیلتری همانطور که از نامش بر می آید ، توانایی تزریق انواع مواد شیمیایی تصفیه آب با قابلیت انجام فیلتراسیون ظرفیت بالای زنگ ، خوردگی ، رسوب و جامدات لخته شده را در قالب یک تجهیز ترکیب می کند .

یک فایده ی استفاده از تغذیه کننده ی فیلتری توانایی آن در حفاظت در برابر ذرات و کثافات مخرب است . این امر توسط فیلتر کیسه ای امکانپذیر می شود که می تواند تقریباً تمامی آلاینده ها را به جای استفاده از صافی ها به دام اندازد . در حالی که صافی های با مش 60 تا 90 می توانند ذرات بزرگتر را بگیرند ، فیلترهای کیسه ای مدرن طوری طراحی شده اند که ناخالصی های ریز به کوچکی 1 میکرون که پنج برابر کوچکتر از ضخامت موی انسان است را جذب می کنند .

منفعت دیگر فیلتر کیسه ای این است که وقتی پر می شود می توان آن را از تغذیه کننده فیلتری بیرون آورد و دور انداخت . این بدین معنی است که کلیه ذرات جامد جذب شده ، از سیستم خارج می شوند و مجدداً به سیستم دیگ بر نمی گردند .

در کل ، تغذیه کننده ی فیلتری یک راه آسان و مطمئن برای وارد کردن مواد شیمیایی جامد یا مایع به دیگ و در عین حال فیلتراسیون آب دیگ است . آن ها به کاربران اجازه می دهند تا زنگ ، رسوب یا سایر آلاینده هایی که ممکن است به کارایی کلی دیگ یا اجزای داخلی حساس آن لطمه وارد کنند راخارج سازند .

نتیجه گیری :

هنگامی که هدف تولید گرما یا توان باشد ، دیگ ها یک ضرورت غیر قابل انکارند . دیگ تنها در صورتی می تواند وظیفه ی خود را بطور موثر انجام دهد که آب مورد استفاده برای تولید بخار از کیفیتی برخوردار باشد که بر عملکرد دیگ تاثیر نگذارد . با توجه به این که آب بیشتر دیگ ها حاوی ناخالصی هاست ، ضروری است که آب با مواد شیمیایی که می توانند آن را برای استفاده ایمن سازند تصفیه شود . علاوه بر این ، مواد شیمیایی فقط در صورتی می توانند وظایف خود را انجام دهند که با میزان تزریق و نرخ های تغذیه ی مناسبی مورد استفاده قرار گیرند . اپراتورهای سیستم های دیگ هنگام در نظر گرفتن بهترین روش تزریق مواد شیمیایی تصفیه ی آب ، گزینه های بسیاری در اختیار دارند . پمپ های هیدرولیکی و سولنوئیدی به همراه تغذیه کننده های فیلتری فناوری های مطمئنی در کاربرد های تزریق مواد شیمیایی به شمار می روند .

منبع : صنعت تاسیسات

تصفیه فاضلاب

جدیدترین محصولات