Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

پکیج تصفیه فاضلاب |تصفیه فاضلاب|پکیج فاضلاب|تصفیه آب|دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب

سیستم تصفیه آب به فرآیندی گفته می شود که در آن آلودگی ها و مشکلات آب را رفع می نماید و آب سالمی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد دستگاه های تصفیه آب به دو دسته ی تصفیه آب خانگی و تصفیه آب صنعتی تقسیم می گردد که همه یمدل ها  پیش از نصب نیاز به یک آزمایش دارند که مشخص کننده مدل دستگاه می باشد . 

آنچه در انتخاب تصفیه آب مناسب ضروری است اطلاع از کیفیت آب موجود - کیفیت آب مورد نیاز درخواستی و حجم آب قابل تصفیه در روز می باشد .

آب می تواند از بخش های پیش تصفیه نظیر فیلترشنی ، سختی گیر و فیلترهای دیسکی و میکروبی عبور کند و برای تصفیه و پالایش بیشتر به سیستم های تصفیه آب پیشرفته تر نظیر UF  ،  NF و یا R.O جریان یابد .

 • تصفیه آب خانگی

  دتصفیه آب های خانگی دستگاه هایی هستند که برای هر واحد به صورت مجزا با توجه به مشکلات موجود نصب می گردد تا عیوب آب منطقه را رفع و آبی سالم را تولید نماید . دستگاه های تصفیه آب مدل های مختلفی دارد که با توجه به نیاز مشتری هر کدام را که بخواهند نصب می نماییم .

  دستگاه تصفیه آب

   

 • تصفیه آب خانگی چند مرحله

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای به دستگاه هایی گفته می شود که از 2 مرحله ای تا 6 مرحله ای در زیر سینک نصب می شود . که این تعداد فیلتر بستگی به آب منطقه مد نظر دارد به این صورت که هر منطقه ای بنا به مشکلاتی که اب آن محدوده دارد باید بر سر آب شهری فیلتر قرار بدهیم که تعداد فیلتر دستگاه را شرکت  فراز تصفیه با انجام یک آزمایش رایگان مشخص می کند

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای

 • تصفیه آب خانگی یونیزه

  تصفیه آب خانگی یونیزه دستگاه جدیدی از خانواده ی محصولات شرکت مهندسی فراز تصفیه می باشد دستگاه آب یونیزه به وسیله ی فیلتری که دارد ابتدا آب را تصفیه نموده و بعد به وسیله ی پلیت هایی از جنس تیتانیم پلاتین  آب را یونیزه  می نماید . دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه به مصرف کننده این کمک را می کند تا علاوه بر تصفیه نمودن آب عملیات یونیزه را هم روی آب انجام دهد.

  تصفیه آب خانگی یونیزه

 

تصفیه آب صنعتی

دستگاه های تصفیه آب صنعتی به صورتی است که آب را برای یک حجم قبل توجهی تصفیه می نماید در این روش نیز با توجه به مشکلات آب موجود از راه های مختلف برای رفع مشکل استفاده می شود . که البته قبل از طراحی دستگاه ها ایتدا باید آنالیز آب مکان مورد نظر را بدست آورده و بعد طبق همان آنالیز طراحی صورت گیرد .

 

تصفیه فاضلاب

در فرآیند تصفیه فاضلاب پس از هدایت فاضلاب از طریق شبکه جمع آوری به محل تصفیه خانه عملیات تصفیه فاضلاب آغاز می گردد .

فاضلاب پس از طی قسمت های آشغالگیر  و خردکن وارد ایستگاه پمپاژ فاضلاب خام می گردد و سپس به وسیله پمپ های مستغرق جهت عملیات تصفیه به تصفیه خانه منتقل می شود .

 • تصفیه فاضلاب لجن فعال

  در این روش اکسیژن هوا در اختیار باکتری های هوازی جهت حذف مواد آلی وارد فاضلاب می شوند پس از طی زمان مشخص فاضلاب وارد مخزن ته نشینی شده ، میکروارگانیسم های رشد یافته و به صورت لجن فعال ته نشین می گردند .لجن تولید شده به مخازن هاضم لجن فرستاده می شوند و پساب تصفیه شده وارد مخزن کلرزنی شده و ضدعفونی می گردد

  تصفیه فاضلاب لجن فعال

 • تصفیه فاضلاب RBC

  راکتور بیولوژیکی گردان ( RBC ) فرآیندی است که در آن مجموعه ای از دیسک ها در مسیر فاضلاب می چرخند و لجن تولید شده به سرعت در تانک های ته نشینی نهایی ته نشین می گردد همچنین بدلیل میزان بالای جرم بیولوژیکی ، این سیستم در مقابل شوکهای هیدرولیکی و آلی بیش تر از سیستم های دیگر مقاومت دارد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب SBR

  در تصفیه فاضلاب به روش SBR به کمک دو محفظه یکی ته نشینی و جمع کننده لجن و دیگری محفظه ی هوادهی و انجام فرآیند اصلی تصفیه ، می توانیم با توالی های منظم ، عملکرد مناسبی را جهت تامین پساب زلال و قابل استفاده در آبیاری ایجاد نماییم .

   

   

  تصفیه فاضلاب به روشsbr

 • تصفیه فاضلاب MBBR

  مزیت این روش ، وجود پکینگها یا مدیاهای معلق در حوضچه ی هوادهی است که امکان رشد و تکثیر میکروارگانیسمها و بخصوص انواع نادر آن ها را فراهم آورده و سیستم تصفیه را در مقابل شوکهای بار آلی مقاوم تر می سازد . بدلیل راندمان بالاتر در سیستم هوادهی ، حجم این مخزن نیز کاهش می یابد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

  این روش ، قابلیت تصفیه فاضلاب تا 40 درصد بصورت بیهوازی را داراست و معمولاً برای ویلاهایی که بصورت تک به یک ساخته می شوند و یا احجام فاضلاب کمتر از 20 مترمکعب در روز کاربرد دارد . این روش را می توان بعنوان پیش تصفیه ی سیستم های هوازی نیز بکار برد .

   

  تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

 • تصفیه فاضلاب MBR

  در روش تصفیه فاضلاب به روش MBR ، از ممبران های مخصوص صفحه ای و دیسکی استفاده می شود که رشد میکروارگانیسمها بر روی آن ها پدیدار گشته و فاضلاب ملزم به عبور از این پرده ی انباشته شده از میکروارگانیسمها و جذب غذا و فیلتراسیون توامان خواهد بود .

   

  روش تصفیه فاضلاب

   

 

 

تصفیه فاضلاب صنعتی

منابع تولید پسابهای صنعتی معمولا مشتمل بر پساب شستشوی ماشین آلات ، مواد اولیه و پساب ناشی از روشهای تولید محصولات صنعتی می باشد. این پسابها دارای مواد آلی محلول ، جامدات معلق ، نیتروژن و فسفر می باشند که در هر صنعت متناسب با فرآیند مهندسی قابل تصفیه می باشند

 

پکیج تصفیه فاضلاب

شرکت فراز تصفیه با بهره برداری از سال ها تجربه ، متناسب با نیاز مجتمع های مسکونی – اداری اقدام به ساخت و اجرای پکیج های تصفیه فاضلاب از جنس فلزی و پلیمری داشته است که می تواند در کارخانه ساخت و با حمل به پروژه در موقعیت خود نصب و راه اندازی گردد .

 

سیستم ضد عفونی کننده

سیستم های ضد عفونی کننده عمدتاً  بصورت کلرزنی ، UV و یا ازن ، موجب کاهش کلیفرم ها در حد مجاز خواهند شد و بدین ترتیب پساب نهایی را می توان با اطمینان بیشتری به آبهای جاری ، چاه ها و یا مصارف آبیاری هدایت نمود .

سیستم ضد عفونی کننده

 •  سیستم ضد عفونی کننده uv

  در این روش با لامپ های UV می توان کلیفرم ها ، انگل ها و ویروس ها را تا حد قابل توجهی کاهش داد . پساب ورودی به سیستم UV می باید عاری از ذرات فیزیکی باشد که اشعه ی UV بتواند در کل حجم جریانی پساب اثر نماید .

   

   

  سیستم ضد عفونی کننده

 • سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

  سیستم ضد عفونی کننده با کلرزنی از جمله متداولترین روش ها برای گندزدایی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب می باشد و مهمترین فایده ی آن ، وجود کلر باقیمانده در پساب خروجی است که تا مدت زمان مشخص پس از تزریق نیز به گند زدایی پساب ادامه می دهد .

   

  سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

   

 • سیستم ضد عفونی کننده ازن

  سیستم های ازن با تولید اکسیژن سه ظرفیتی توسط ژنراتورهای مخصوص و تزریق آن ها به پساب ، قابلیت ضدعفونی نمودن آب و پساب را ایجاد می نمایند . این سیستم ها علیرغم قیمتهای بالا در آن ها ، دارای قدرت بالاتری بوده و خطرات تنفسی و پوستی ناشی از کلرزنی را نخواهد داشت .

   

  سیستم ضد عفونی کننده ازن

حضور شرکت فراز تصفیه در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب، فاضلاب و تجهیزات وابسته. مکان: نمایشگاه بین المللی مشهد زمان: 29 خرداد لغایت 1 تیر ماه 1393

بیوراکتور غشایی ( MBR) تولید آبی با کیفیت بالا از پساب

در صنعت تصفیه فاضلاب فناوری جدیدی آمده است که می تواند در استفاده مجدد از آب تاثیر بسزایی در صرفه جویی آب داشته باشد این فناوری جدید نامش بیوراکتور غشایی ( تصفیه فاضلاب MBR ) می باشد .

Thumbnail

قدمت این فناوری جدید تقریباً به چند دهه می رسد که در بازار وارد شده و می توان گفت شرکت مهندسی فراز تصفیه یکی از اولین شرکت هایی است که پروژه های تصفیه فاضلاب خود را به این شیوه تصفیه می نماید و البته می توان گفت در بین روش های قدیمی جایگاه ویژه ای را این روش تصفیه فاضلاب پیدا نموده است .

 

فرآیند بیوراکتورغشایی حاصل ترکیب دو روش سنتی تصفیه فاضلاب و روش نوین فیلتراسیون غشایی می باشد . که از ویژگی های این روش تصفیه فاضلاب می توان به نیاز به فضای بسیار کم ، تحمل نرخ بالای آلودگی و توانایی در تجزیه مواد پیچیده ، کیفیت بسیار خوب و پایدار آب تصفیه خروجی از سیستم بیوراکتور غشایی و عدم نیاز به وجود اپراتور در زمان بهره برداری می توان اشاره نمود . همچنین یکی دیگر از ویژگی های بارز این سیستم حذف باکتری ها بدون نیاز به قسمت گندزدایی است که می توان گفت یکی از ویژگی های اصلی و مهم این سیستم می باشد که سبب می شود تا نسبت به بقیه سیستم ها بسیار از اهمیت بالایی برخوردار باشد .

فرآیند تصفیه فاضلاب به روش بیوراکتور غشایی

در این نوع فرآیند تصفیه از طریق روش های بیولوژیکی صورت می گیرد . در روش های بیولوژیکی تصفیه فاضلاب میکروارگانیزم های هوازی و در بعضی از موارد به صورت بی هوازی آلودگی هایی که در فاضلاب وجود دارد را مصرف می نماید .

در روش های سنتی به منظور جداسازی میکروارگانیزم ها از آب از مخازن ته نشینی استفاده می شد که در این فرآیند این قسمت حذف شده است و عملیات جداسازی به کمک غشاهای پلیمری صورت می گیرد و  مشکلات بیولوژیکی را برطرف می نماید

مقایسه تصفیه فاضلاب به روش بیوراکتور غشایی ( MBR) و تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده

سیستم تصفیه فاضلاب به روش بیوراکتور غشایی به موارد زیر نیاز دارد

1- آشغالگیر دستی

2-آشغالگیر دهانه ریز

و در برخی موراد گندزدایی و ضد عفونی کردن

اما به موارد زیر نیاز ندارد :

متعادلساز جهت تنظیم بار آلی

زلالساز

تصفیه تکمیلی

اما در روش تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده به موارد زیر نیاز دارد

آشغالگیر دهانه درشت

متعادلساز جهت تنظیم بارآلی

زلالساز

گندزدایی و ضد عفونی

تصفیه تکمیلی

اما به موارد زیر نیاز ندارد :

آشغالگیر دهانه ریز

مقایسه تصفیه فاضلاب به روش بیوراکتور غشایی ( MBR) و تصفیه فاضلاب به روش راکتور ناپیوسته متوالی

به موارد زیر نیاز دارد

آشغالگیر دهانه درشت

متعادلساز جهت تنظیم بار آلی

گندزدایی و ضد عفونی

تصفیه تکمیلی

اما به موارد زیر نیاز ندارد :

آشغالگیر دهانه ریز

زلالساز

مقایسه تصفیه فاضلاب به روش بیوراکتور غشایی ( MBR) و تصفیه فاضلاب به روش راکتور بیوفیلمی بستر متحرک

به موارد زیر نیاز دارد

آشغالگیر دهانه درشت

متعادلساز جهت تنظیم بار آلی

زلالساز

گندزدایی و ضدعفونی

تصفیه تکمیلی

اما به موارد زیر نیاز ندارد :

آشغالگیر دهانه ریز

زلالساز

استفاده کنندگان رایج فناوری بیوراکتور غشایی

با توجه به مشکلات آبی در این دوره از زندگی بیوراکتور غشایی یک راهکار مطمئن و فناوری شده به منظور استفاده مجدد از آب می باشد .

به برخی از استفاده کنندگان رایج فناوری بیوراکتور غشایی ( MBR)  در این قسمت اشاره شده است .

فاضلاب در کشتی ، فرودگاه ، کارخانه نوشابه سازی ، کارخانه تجهیزات الکتریکی ، مزرعه ، کارخانه مواد شوینده ، کارخانه مواد غذایی ، کارخانه اتومبیل سازی ، کارخانه فرآوری مواد شیمیایی ، آب بند ، زمین فوتبال ، بیمارستان ، ساختمان ، تصفیه خانه ، آپارتمان ها ، مدارس ، مراکز خرید ، تصفیه و دفن شیرابه و زباله ، تاسیسات تولید گاز طبیعی

مشخصات ماژول و غشای مورد استفاده

غشا یکی از اجزای مورد استفاده در ماژول های تولیدی از بهترین شرکت های تولید کننده غشا در جهان تهیه می گردد و از پلیمرهایی همچون PVDF – PES – PAN-UPVC-PTFE  تشکیل شده است البته جنس غشای مورد استفاده با توجه به شرایط کمی و کیفی فاضلاب مد نظر متفاوت خواهد بود .

برتری صفحات تخت

راهبری و عملکرد غشاهای تخت نسبت به خلاف غشاهای لوله ای با سهولت بیشتری همراه می باشد و در این روش مشکلاتی از قبیل پارگی یا تجمع مواد معلق وجود ندارد . به همین دلیل در روش تصفیه فاضلاب استفاده کردن از غشاهای تخت توصیه می شود . همچنین در غشای تخت تولیدی توسط شرکت فراز تصفیه به منظور شستشوی غشا می توان از شستشو درون مخزن و به صورت جریان معکوس استفاده نمود که سبب می شود نیازی به تخلیه لجن و خارج کردن ماژول از مخازن نباشد .

تصفیه فاضلاب MBR

جدیدترین محصولات