Title

شرکت مهندسی فراز تصفیه با برخورداری از 25 سال تجربه در صنعت آب و فاضلاب ، پروژه های متعددی را با روش های مختلف تصفیه فاضلاب از قبیل RBC   ،  MBBR ، IFAS و ... در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است .

هم اکنون به دلیل نیاز کشور به تامین آب در شرایط کم آبی و خشکسالی مناطق اقدام به تولید ماژولهای MBR جهت نصب در حوضچه های هوادهی نموده است .

جهت دریافت توضیحات بیشتر این محصول به سایت www.i-mbr.ir مراجعه نمایید . 

پکیج تصفیه فاضلاب |تصفیه فاضلاب|پکیج فاضلاب|تصفیه آب|دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب

سیستم تصفیه آب به فرآیندی گفته می شود که در آن آلودگی ها و مشکلات آب را رفع می نماید و آب سالمی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد دستگاه های تصفیه آب به دو دسته ی تصفیه آب خانگی و تصفیه آب صنعتی تقسیم می گردد که همه یمدل ها  پیش از نصب نیاز به یک آزمایش دارند که مشخص کننده مدل دستگاه می باشد . 

آنچه در انتخاب تصفیه آب مناسب ضروری است اطلاع از کیفیت آب موجود - کیفیت آب مورد نیاز درخواستی و حجم آب قابل تصفیه در روز می باشد .

آب می تواند از بخش های پیش تصفیه نظیر فیلترشنی ، سختی گیر و فیلترهای دیسکی و میکروبی عبور کند و برای تصفیه و پالایش بیشتر به سیستم های تصفیه آب پیشرفته تر نظیر UF  ،  NF و یا R.O جریان یابد .

 • تصفیه آب خانگی

  دتصفیه آب های خانگی دستگاه هایی هستند که برای هر واحد به صورت مجزا با توجه به مشکلات موجود نصب می گردد تا عیوب آب منطقه را رفع و آبی سالم را تولید نماید . دستگاه های تصفیه آب مدل های مختلفی دارد که با توجه به نیاز مشتری هر کدام را که بخواهند نصب می نماییم .

  دستگاه تصفیه آب

   

 • تصفیه آب خانگی چند مرحله

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای به دستگاه هایی گفته می شود که از 2 مرحله ای تا 6 مرحله ای در زیر سینک نصب می شود . که این تعداد فیلتر بستگی به آب منطقه مد نظر دارد به این صورت که هر منطقه ای بنا به مشکلاتی که اب آن محدوده دارد باید بر سر آب شهری فیلتر قرار بدهیم که تعداد فیلتر دستگاه را شرکت  فراز تصفیه با انجام یک آزمایش رایگان مشخص می کند

  تصفیه آب خانگی چند مرحله ای

 • تصفیه آب خانگی یونیزه

  تصفیه آب خانگی یونیزه دستگاه جدیدی از خانواده ی محصولات شرکت مهندسی فراز تصفیه می باشد دستگاه آب یونیزه به وسیله ی فیلتری که دارد ابتدا آب را تصفیه نموده و بعد به وسیله ی پلیت هایی از جنس تیتانیم پلاتین  آب را یونیزه  می نماید . دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه به مصرف کننده این کمک را می کند تا علاوه بر تصفیه نمودن آب عملیات یونیزه را هم روی آب انجام دهد.

  تصفیه آب خانگی یونیزه

 

تصفیه آب صنعتی

دستگاه های تصفیه آب صنعتی به صورتی است که آب را برای یک حجم قبل توجهی تصفیه می نماید در این روش نیز با توجه به مشکلات آب موجود از راه های مختلف برای رفع مشکل استفاده می شود . که البته قبل از طراحی دستگاه ها ایتدا باید آنالیز آب مکان مورد نظر را بدست آورده و بعد طبق همان آنالیز طراحی صورت گیرد .

 

تصفیه فاضلاب

در فرآیند تصفیه فاضلاب پس از هدایت فاضلاب از طریق شبکه جمع آوری به محل تصفیه خانه عملیات تصفیه فاضلاب آغاز می گردد .

فاضلاب پس از طی قسمت های آشغالگیر  و خردکن وارد ایستگاه پمپاژ فاضلاب خام می گردد و سپس به وسیله پمپ های مستغرق جهت عملیات تصفیه به تصفیه خانه منتقل می شود .

 • تصفیه فاضلاب لجن فعال

  در این روش اکسیژن هوا در اختیار باکتری های هوازی جهت حذف مواد آلی وارد فاضلاب می شوند پس از طی زمان مشخص فاضلاب وارد مخزن ته نشینی شده ، میکروارگانیسم های رشد یافته و به صورت لجن فعال ته نشین می گردند .لجن تولید شده به مخازن هاضم لجن فرستاده می شوند و پساب تصفیه شده وارد مخزن کلرزنی شده و ضدعفونی می گردد

  تصفیه فاضلاب لجن فعال

 • تصفیه فاضلاب RBC

  راکتور بیولوژیکی گردان ( RBC ) فرآیندی است که در آن مجموعه ای از دیسک ها در مسیر فاضلاب می چرخند و لجن تولید شده به سرعت در تانک های ته نشینی نهایی ته نشین می گردد همچنین بدلیل میزان بالای جرم بیولوژیکی ، این سیستم در مقابل شوکهای هیدرولیکی و آلی بیش تر از سیستم های دیگر مقاومت دارد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب SBR

  در تصفیه فاضلاب به روش SBR به کمک دو محفظه یکی ته نشینی و جمع کننده لجن و دیگری محفظه ی هوادهی و انجام فرآیند اصلی تصفیه ، می توانیم با توالی های منظم ، عملکرد مناسبی را جهت تامین پساب زلال و قابل استفاده در آبیاری ایجاد نماییم .

   

   

  تصفیه فاضلاب به روشsbr

 • تصفیه فاضلاب MBBR

  مزیت این روش ، وجود پکینگها یا مدیاهای معلق در حوضچه ی هوادهی است که امکان رشد و تکثیر میکروارگانیسمها و بخصوص انواع نادر آن ها را فراهم آورده و سیستم تصفیه را در مقابل شوکهای بار آلی مقاوم تر می سازد . بدلیل راندمان بالاتر در سیستم هوادهی ، حجم این مخزن نیز کاهش می یابد .

   

  تصفیه فاضلاب

 • تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

  این روش ، قابلیت تصفیه فاضلاب تا 40 درصد بصورت بیهوازی را داراست و معمولاً برای ویلاهایی که بصورت تک به یک ساخته می شوند و یا احجام فاضلاب کمتر از 20 مترمکعب در روز کاربرد دارد . این روش را می توان بعنوان پیش تصفیه ی سیستم های هوازی نیز بکار برد .

   

  تصفیه فاضلاب سپتیک تانک

 • تصفیه فاضلاب MBR

  در روش تصفیه فاضلاب به روش MBR ، از ممبران های مخصوص صفحه ای و دیسکی استفاده می شود که رشد میکروارگانیسمها بر روی آن ها پدیدار گشته و فاضلاب ملزم به عبور از این پرده ی انباشته شده از میکروارگانیسمها و جذب غذا و فیلتراسیون توامان خواهد بود .

   

  روش تصفیه فاضلاب

   

 

 

تصفیه فاضلاب صنعتی

منابع تولید پسابهای صنعتی معمولا مشتمل بر پساب شستشوی ماشین آلات ، مواد اولیه و پساب ناشی از روشهای تولید محصولات صنعتی می باشد. این پسابها دارای مواد آلی محلول ، جامدات معلق ، نیتروژن و فسفر می باشند که در هر صنعت متناسب با فرآیند مهندسی قابل تصفیه می باشند

 

پکیج تصفیه فاضلاب

شرکت فراز تصفیه با بهره برداری از سال ها تجربه ، متناسب با نیاز مجتمع های مسکونی – اداری اقدام به ساخت و اجرای پکیج های تصفیه فاضلاب از جنس فلزی و پلیمری داشته است که می تواند در کارخانه ساخت و با حمل به پروژه در موقعیت خود نصب و راه اندازی گردد .

 

سیستم ضد عفونی کننده

سیستم های ضد عفونی کننده عمدتاً  بصورت کلرزنی ، UV و یا ازن ، موجب کاهش کلیفرم ها در حد مجاز خواهند شد و بدین ترتیب پساب نهایی را می توان با اطمینان بیشتری به آبهای جاری ، چاه ها و یا مصارف آبیاری هدایت نمود .

سیستم ضد عفونی کننده

 •  سیستم ضد عفونی کننده uv

  در این روش با لامپ های UV می توان کلیفرم ها ، انگل ها و ویروس ها را تا حد قابل توجهی کاهش داد . پساب ورودی به سیستم UV می باید عاری از ذرات فیزیکی باشد که اشعه ی UV بتواند در کل حجم جریانی پساب اثر نماید .

   

   

  سیستم ضد عفونی کننده

 • سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

  سیستم ضد عفونی کننده با کلرزنی از جمله متداولترین روش ها برای گندزدایی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب می باشد و مهمترین فایده ی آن ، وجود کلر باقیمانده در پساب خروجی است که تا مدت زمان مشخص پس از تزریق نیز به گند زدایی پساب ادامه می دهد .

   

  سیستم ضد عفونی کننده کلر زنی

   

 • سیستم ضد عفونی کننده ازن

  سیستم های ازن با تولید اکسیژن سه ظرفیتی توسط ژنراتورهای مخصوص و تزریق آن ها به پساب ، قابلیت ضدعفونی نمودن آب و پساب را ایجاد می نمایند . این سیستم ها علیرغم قیمتهای بالا در آن ها ، دارای قدرت بالاتری بوده و خطرات تنفسی و پوستی ناشی از کلرزنی را نخواهد داشت .

   

  سیستم ضد عفونی کننده ازن

حضور شرکت فراز تصفیه در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب، فاضلاب و تجهیزات وابسته. مکان: نمایشگاه بین المللی مشهد زمان: 29 خرداد لغایت 1 تیر ماه 1393

پکیج تصفیه فاضلاب شهرک صنعتی ( بخش سوم )

فاضلاب شهرک های صنعتی در واقع یک جریان ترکیبی از پساب خروجی و آلاینده های گوناگونی است که متناسب با وضعیت هر صنعت به داخل شبکه ی لوله کشی فاضلاب شهرک صنعتی جاری گشته و به سمت تصفیه خانه هدایت می گردد .تصفیه فاضلاب شهرک صنعتی

ممکن است برخی صنایع ، آلودگی کمتری داشته باشند ولی طراحی فرآیند تصفیه فاضلاب در شهرک صنعتی می باید به شکل جامع تری بوده و احتمال هر گونه آلودگی را بدهد .

 

1- آشغالگیر در پکیج تصفیه فاضلاب:

آشغالگیر یا بصورت دستی و یا بصورت مکانیکی می باید در ورودی هر تصفیه خانه استقرار یابد و ذرات جامد درشت و ریز بالاتر از یک سانتی متر در آن ها گرفته شوند .

2- پمپاژ فاضلاب خام در پکیج تصفیه فاضلاب :

فاضلاب خام با پمپ های مستغرق پروانه باز می باید تا ارتفاع مناسب که مخازن اصلی تصفیه کننده ی فاضلاب استقرار یافته اند هدایت شود .

قدرت الکتروموتور و ظرفیت آبدهی متناسب با حجم فاضلاب قابل محاسبه خواهند بود .

3- دانه گیری و چربی گیری در پکیج تصفیه فاضلاب :

دانه گیری و چربی گیری در پساب بعضی صنایع از مشکلات اساسی به شمار می روند . دیده شده که مواد جامدی مثل پوست سیب زمینی از آشغالگیرهای ورودی عبور کرده و توسط پمپاژ انتقال یافته است و چنانچه واحد دانه گیری نباشد نمی توان آن ها را جداسازی نمود . این واحد معمولاً بصوت مخازن با سطوح شیب دار طراحی می گردد . دانه ها و پوسته های مشابه در قسمت عمیق این حوضچه جداسازی و قابل تخلیه خواهند بود .

پساب های حاوی چربی و روغن نیز در صنایع به وفور تولید می گردند و می باید در یک حوضچه ی جداگانه جداسازی و از پساب خارج شوند .

4- حوضچه ی متعادل کننده جریان در پکیج تصفیه فاضلاب :

وضعیت کیفی جریان فاضلاب در داخل حوضچه ی متعادل ساز یکنواخت و از نظر pH تنظیم می گردد .

تصفیه فاضلاب در  شهرک صنعتی بسیار حائز اهمیت است چون کارخانجات دارای شرایط کیفی متفاوتی می باشند .

5-حوضچه های بی هوازی در پکیج تصفیه فاضلاب :

بدلیل بالا بودن COD یا آلودگی های شیمیایی در فاضلاب های صنعتی وجود حوضچه های بی هوازی ضرورت دارد . درصد بالایی از آلودگی COD در حدود 70 درصد در این حوضچه ها قابل کاهش می باشند .

انتخاب روش تصفیه ی بی هوازی ، بستگی به پارامترهای مختلفی دارد که طراح مد نظر خود قرار می دهد .

6- حوضچه هوادهی در پکیج تصفیه فاضلاب :

هوادهی به فاضلاب نه تنها در تصفیه فاضلاب انسانی بلکه در تصفیه فاضلاب صنعتی نیز نقش مهمی در تصفیه فاضلاب و کاهش بار آلودگی ایفا می نماید .

انتخاب نوع هوادهی معمولاً بصورت هوادهی عمقی با استفاده از بلوئر ، لوله کشی هوا و دیفیوزرهای بشقابی می باشد .

امکان اضافه کردن مدیا بصورت معلق یا ثابت برای افزایش راندمان در حوضچه های هوادهی وجود دارد .

رشد میکروارگانیسم ها بر روی صفحات پلیمری یا بر روی مدیا های معلق ، از شوک بار آلی و شوک هیدرولیکی ورودی جلوگیری می کند .

7- حوضچه ی ته نشینی در پکیج تصفیه فاضلاب :

آن چه در مراحل قبل انجام شد به لخته سازی و انعقاد مواد معلق موجود در فاضلاب کمک کرده و منجر به متورم شدن و سنگینی لجن در حوضچه ته نشینی خواهد شد . سرریز این حوضچه معمولاً زلال و قابلیت ضد عفونی شدن را خواهد داشت .

8- حوضچه ی کلرزنی در پکیج تصفیه فاضلاب :

تعبیه ی حوضچه کلرزنی و اضافه کردن محلول کلر ، زمان ماند کافی جهت اثر بخشی به پساب را داده و موجب ضدعفونی پساب خروجی می گردد .

این پساب ممکن است برای آب یاری فضای سبز استفاده شود ، لذا درجه ی تزریق کلر می باید حساب شده باشد که به درختان و گیاهان آسیبی وارد نیاید .

9-جمع آوری لجن مازاد در پکیج تصفیه فاضلاب :

در یک فرآیند تصفیه فاضلاب ، بخشی از لجن در خود سیستم به مصرف می رسد چون میکروارگانیسم ها برای رشد خود نیاز به غذا دارند  ، ولی حدود یک درصد از کل فاضلاب ، ممکن است به لجن مازاد تبدیل گشته که در حوضچه ی جداگانه ای جمع آوری و حتی ممکن است آبگیری و تبدیل به کود گردد .

شرکت مهندسی فراز تصفیه با طراحی و اجرای پکیج تصفیه فاضلاب در چند شهرک صنعتی ، توانسته محیط زیست بهتری را در آن ها ایجاد و از پساب تصفیه شده در بخش آبیاری فضای سبز آن مناطق ، بهره برداری نماید .فاضلاب شهرک های صنعتی

 

پکیج تصفیه فاضلاب ، تصفیه آب شهری

 

 

 

 

 

 

جدیدترین محصولات